Euro
15.5357
0.17%
Dolar
13.7273
0.47%
Altın
788.03
1.15%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
768.000
-2.45%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Apple dünya genelindeki bütün mağazalarını kapatıyor

  Apple, koronavirüs nedeniyle Çin'in bazı kesimleri hariç dünya genelindeki bütün mağazalarını kapatacağını açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 14.03.2020 - 12:44
  Apple dünya genelindeki bütün mağazalarını kapatıyor

  Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle birçok teknoloji şirketi çeşitli önlemler almak zorunda kalmıştı. Bu şirketlerden biri olan Apple, Çin genelindeki bütün mağazalarını kapatmış ve bir süre sonra yeniden açmıştı.

  Koronavirüs salgınının Çin'de yavaş yavaş etkisini yitirdiği şu günlerde bu sefer de Avrupa ülkeleri tehdit altında. Başta İtalya olmak üzere birçok ülkede ölüm oranlarının artması Apple'ı harekete geçirdi.

  AOPPLE

  APPLE BÜTÜN MAĞAZALARINI KAPATIYOR

  Apple'ın geliştirici etkinliğini iptal ettiğini bugün sizlerle paylaşmıştık. Şirketin CEO'su Tim Cook, yeni bir açıklama yaparak 27 Mart'tan itibaren dünya genelindeki bütün Apple mağazalarının kapanacağını duyurdu.

  Apple, Hong Kong, Makao ve Tayvan gibi bölgelerde ise mağazalarını açık tutmaya devam edecek. Çünkü söz konusu bölgelerdeki virüsün yayılma hızı oldukça azalmış durumda.

  Apple CEO'su dünya genelinde kapatılacak bütün mağazaların yeniden ne zaman açılacağı hakkında ise bir açıklama yapmadı.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel bilim ve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir