Euro
13.9935
-0.11%
Dolar
12.4072
0.31%
Altın
712.81
-0.03%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
722.012
0.55%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C
  ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar

  ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar

  İntihar denilen ancak suikast olduğu şüpheleri giderek artan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen'in ölümüyle ilgili fotoğraflar ortaya çıktı.
  • 24.12.2014 - 12:08

  ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar #1

  ASELSAN mühendislerinin şüpheli ölümleri hep tartışıla gelmiş, suikast iddiaları gündemi uzun süre meşgul etmişti.

  ÖLÜMÜ TARTIŞMA YARATMIŞTI

  Milli tank projesinin sahibi olan ASELSAN mühendisi Hüseyin Başbilen’in 2006’da gerçekleşen ölümünde de benzer tartışmalar yaşanmıştı. Başbilen’in ölümü ailesinin açıklamaları ve basında çıkan yüzlerce “suikast” haberine rağmen aydınlatılamayarak resmi kayıtlara “intihar” olarak geçmişti.

  ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar #2

  MİLLİ TANK PROJESİNDE ÇALIŞIYORDU

  Milli Tank’ın yanı sıra, suikast silahı Kanas, gece görüş dürbünleri ve F-16 projelerinde çalışan ASELSAN mühendisi Başbilen, 5 Ağustos 2006’da aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde bulunmuştu.

  PROJEYİ SUNACAĞI GÜN ÖLDÜ

  Hüseyin Başbilen'in ölümü, Milli Tank projesini tanıtacağı güne denk geldi. Bu tesadüf de ölümü üzerindeki cinayet şüphesini kuvvetlendirdi.

  ASELSAN mühendisinin ölümüyle ilgili şok fotoğraflar #3

  BOĞAZI DA BİLEĞİ DE KESİK

  Vahdet gazetesinin ortaya çıkardığı görüntüler, olayın “intihar” olma ihtimalini iyice zayıflatıyor. Fotoğraflarda, ASELSAN mühendisi Başbilen aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde görülüyor. Resmi kayıtlara “intihar” olarak geçen olayla ilgili bu şok fotoğraflar, “Bir kişi hem boğazını hem bileklerini nasıl kesebilir” sorusunu akla getiriyor.

  BABASI: İNANÇLI BİR İNSANDI

  Sır dolu ölümü aydınlatılamayan ASELSAN mühendisi Başbilen’in babası Vehbi Başbilen, daha önce basında çıkan açıklamalarında, dosyaya bakan ilk savcının ilginç bir tavır takınarak, kendisini makamından kovduğunu söylemişti. Oğlunun intihar edecek bir durumunun olmadığını kaydeden Vehbi Başbilen, “İnançlı, yardım sever, Allah korkusu olan, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan bir insandı. Hayat doluydu. Yaşamı seven birisiydi. İntiharın büyük bir vebal olduğunun farkındaydı” demişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir