Euro
11.0389
0.11%
Dolar
9.5062
0.28%
Altın
550.42
0.45%
Borsa
1.519
0%
Bitcoin
565.456
-3.17%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Dünya nüfusunun yarısından fazlası internet kullanıyor

  Yeni gelen bir rapora göre, dünya genelinde internet kullanıcı sayısı 3.8 milyara ulaştı.
  • AA
  • 17.06.2019 - 10:25
  Dünya nüfusunun yarısından fazlası internet kullanıyor

  Son yıllarda akıllı telefonların da bir hayli gelişmesiyle internet kullanıcı sayısında ciddi artış yaşanıyor. Dünya genelinde her ne kadar internetin ulaşmadığı bazı bölgeler olsa da interneti kullananların sayısı, her geçen gün daha da artıyor. Özellikle SpaceX'in 'Starlink' adını verdiği internet uyduları projesiyle, bu sayının daha da artması bekleniyor.

  EN FAZLA İNTERNET KULLANICISI ÇİN'DE

  BOND İnternet Trendleri Raporu'na göre, internet kullanıcılarının sayısı 3.8 milyarla dünya nüfusunun yarısından fazlasını oluşturuyor.  En fazla internet kullanıcısının bulunduğu ülke Çin olurken, bu ülkeyi, Hindistan ve ABD takip ettti.

  Dünya nüfusunun yarısından fazlası internet kullanıyor #1

  TÜRKİYE 15. SIRADA

  Türkiye, internet kullanıcı sayısı açısından 15'inci sırada yer aldı. Sosyal medya kullanımında güçlü bir büyüme döneminin ardından yavaşlama başladığı görülürken, gizlilik ve sorunlu içerik kaygıları da benzer yönelimlerin izlenmesine yol açıyor

  SOSYAL MEDYA KULLANIMI AZALIYOR

  Sosyal medya kullanımında güçlü bir büyüme döneminin ardından yavaşlama başladığı görülürken, gizlilik ve sorunlu içerik kaygıları da kullanıcıların davranışlarını etkiliyor. Öte yandan internet kullanımı küresel inovasyon ve rekabet ürünlerin geliştirilmesine de imkan tanıyor.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir