Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.152
0.64%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Google, ülkemizde neden çöktüğünü açıkladı

  Google, YouTube ve Gmail gibi Google altyapısını kullanan bütün servislerin Türkiye'de neden çöktüğü belli oldu.
  • Haber Merkezi
  • 20.12.2019 - 09:30
  Google, ülkemizde neden çöktüğünü açıkladı

  Son günlerde Google ile Rakebet Kurumu arasında yaşanan anlaşmazlıklar devam ederken, dün gündüz itibarıyla Google'a ait YouTube, Gmail, Google Çeviri gibi aynı altyapıyı kullanan bütün servislere, Türkiye dahil 11 ülkede erişim sorunu yaşanmıştı.

  Kullanıcılar, Google'a ait herhangi bir siteye erişmek istediğinde aşağıdaki ekranla karşılaştı. Aynı zamanda Google'ın reklam ağı Adsense platformuna da erişim kesilerek, web sitelerindeki reklamlar gösterilemedi.

  google

  GOOGLE AÇIKLAMA YAPTI

  Dün gündüz saatlerinde yaşanan kesintinin ardından, Google'ın Rekabet Kurumu ile olan anlaşmazlıkları nedeniyle böyle bir yol izlediği akıllara gelmişti. Ancak Google, yaptığı açıklama ile sorunun Türkiye ile ilgili olmadığını vurguladı.

  Şirketin Bulgaristan'daki ağı üzerinden yönlendirilen trafiğinde eşzamanlı fiber kesintiler olduğunu belirten Google, kendi hizmetlerinin Bulgaristan ağ noktasını kullanan bütün kullanıcılarda kesintiye uğradığını açıkladı.

  Ayrıca kesintiye uğrayan trafiği farklı noktalara yönlendirip sorunu hızlıca çözdüğünü belirten Google, kesintiler hakkında iç soruşturma başlattığını açıklayarak kullanıcılardan özür diledi.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir