Euro
9.8996
-0.24%
Dolar
8.322
-0.31%
Altın
484.59
-0.44%
Borsa
1.404
0.34%
Bitcoin
322.300
-2.98%
35ºC
İstanbul
Güneşli 35 C

  HSBC Türkiye'ye siber saldırı düzenlendi

  HSBC Türkiye yaptığı yazılı açıklamayla siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı.
  • 13.11.2014 - 08:39
  HSBC Türkiye'ye siber saldırı düzenlendi

  siber

  HSBC Türkiye'den yapılan açıklamada, bankanın, yakın zamanda kredi kartları ve banka kartları sistemlerine yönelik bir siber saldırı tespit edildiği ve durdurulduğu belirtildi.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

  Bankanın, olayla ilgili başlattığı incelemede, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve ilgili diğer resmi kurumlarla ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği içerisinde devam ettiği kaydedilirken, ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı'na konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı.

  HSBC Türkiye'nin kart operasyonlarının normal akışına uygun olarak sürdüğüne işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:

  "Söz konusu olay neticesinde, yaklaşık 2,7 milyon müşterimize ait kart ve kartın bağlı bulunduğu hesap numarası, kart son kullanım tarihi ve kart sahibi ismine ulaşılmıştır. Müşterilerimize ait başka herhangi bir finansal veya kişisel bilgiye ulaşıldığına dair bir bulgu yoktur. Tüm işlemler için kontrol ve izleme düzeyleri artırılmış, ilave güvenlik önlemleri uygulamaya alınmıştır. Müşteri bilgilerinin gizliliği ve güvenliği, en büyük önceliklerimiz arasındadır. Tüm müşterilerimize bankamız tarafından gerekli bilgilendirme yapılmış ve özür dilenmiştir. Müşterilerimiz açısından bu olaydan kaynaklanan herhangi bir finansal risk bulunmamaktadır. Müşterilerimiz, bankacılık işlemlerine güvenli bir şekilde devam edebilirler."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir