Euro
8.9998
0.15%
Dolar
7.4594
0.19%
Altın
411.33
0.19%
Borsa
1.531
0.15%
Bitcoin
374.916
4.73%
4ºC
İstanbul
Açık 4 C

  LinkedIn, Türkiye'ye temsilci atayacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, reklam yasağına günler kala LinkedIn'in Türkiye'ye temsilci atayacağını açıkladı.
  • AA
  • 16.01.2021 - 15:07
  • Güncelleme : 16.01.2021 - 15:18
  LinkedIn, Türkiye'ye temsilci atayacak

  Türkiye'de "sosyal medya yasası" olarak bilinen 7253 sayılı Kanun, 1 Ekim 2020'de yürürlüğe girdi.

  Bu kapsamda Türkiye'de günlük erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağların ülkeye temsilci ataması gerekiyor.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal iş ağı ve paylaşım platformu olarak faaliyet gösteren LinkedIn'in de Türkiye'ye temsilci atayacağını bildirdi.

  REKLAM YASAĞINA GÜNLER KALA LINKEDIN'DEN TÜRKİYE HAMLESİ

  Bu süreçte sırasıyla VK, Google (YouTube) Tiktok, Dailymotion'un temsilci atadığını belirten Sayan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

  "Konuya ilişkin reklam yasağı uygulamasının Resmî Gazete'de yayımlanmasına günler kala LinkedIn de ülkemize temsilci atayacağını açıkladı. Sosyal ağ sağlayıcılarının temsilci bildirimleri bizi mutlu ediyor. Diğer sağlayıcılardan da aynı hassasiyeti bekliyoruz."

  LinkedIn, Türkiye ye temsilci atayacak #1

  "BANT DARALTMA CEZASI GELMEDEN..."

  Türkiye'deki vatandaşların tıpkı Avrupa Birliği vatandaşları gibi taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi şikayetlerini artık direkt muhataplarına ileteceklerini vurgulayan Sayan, sağlayıcıların da vatandaşların taleplerini en hızlı şekilde çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

  "Sağlayıcılara çağrımız reklam yasağı ya da bant daraltma cezası gelmeden temsilcilerini ülkemizde görevlendirmeleri." ifadelesini kullanan Sayan, reklam yasağının uygulamasını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu ile ilgili tüm kamu kurumlarının denetleyeceğini bildirdi.

  "AYRIMCILIĞIN ORTADAN KALKMASINI İSTİYORUZ"

  Temsilci atamayan sosyal medya ağlarına reklam veren şirketlere ayrıca ceza kesileceğini vurgulayan Sayan, "Daha önce de belirttiğimiz gibi amacımız ne sosyal ağ sağlayıcılarının ne de vatandaşlarımızın ülkemizde sağlanan hizmetlerden mahrum kalmaları. Bizler sadece ve sadece ikircikliğin (ayrımcılık) ortadan kalkması ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesini istiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

  LinkedIn, Türkiye ye temsilci atayacak #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir