Petrol
82.89
-2.52%
Euro
17.7898
-0.30%
Dolar
18.4424
0.15%
Altın
964.58
-0.88%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
357.888
1.61%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Samsung'dan dünyanın en esnek bataryası

  Samsung'dan dünyanın en esnek bataryası

  Tüm teknolojiler gelişirken yerinde sayan pil teknolojisi, Samsung'un bu piliyle yön değiştiriyor.
  • 26.10.2014 - 17:01

  Samsung dan dünyanın en esnek bataryası #1

  Teknoloji sektörü her yönüyle gelişiyor, değişiyor. Fakat bazı şeyler var ki onlar uzun yılladır hep aynı ve bir şekilde mobil cihazların genel gelişimini engelliyorlar.

  SAMSUNG KATLANABİLİR BATARYA ÜRETTİ

  Örneğin, bugüne kadar üretilen pil modelleri hep aynıydı ve kapasiteleri hariç başka özellikleri ile teknolojik gelişimde kendilerini gösteremediler. Fakat bu durum artık değişmiş gibi gözüküyor zira Samsung'un ürettiği yeni piller, tam bir silindir olana kadar katlanabiliyor.

  TAM SİLİNDİR OLANA KADAR BÜKÜLEBİLİYOR

  Seul'da gerçekleştirilen InterBattery 2014'de hakkında bilgi verilen yeni pillerin, kendi etrafında tam bir silindir oluşturacak kadar esneyebildiği ve bu işlem esnasında hiçbir sorun yaşamadan çalıştığı dile getirildi. Konu hakkındaki bilgiler bir hayli kısıtlı ama G for Games'de yayınlanan bir rapora göre yeni esneklik kabiliyeti, değiştirilen kök hücreler ve ileri teknoloji malzemeler ile üretilmiş farklı bir tasarım.

  Samsung dan dünyanın en esnek bataryası #2

  PİLİN ENERJİ KAPASİTESİ DÜŞER

  Yine de böyle haberler için çok da heyecanlanmamak lazım zira ürünün toplu üretime ne zaman geçebileceği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca tamamen değiştirilen kök hücreler pile esneklik kazandırmış olsa bile, şimdiden birçok analizci böyle bir pilinin normalden çok daha kısa süre enerji üreteceği hakkında hemfikir olmuş durumda.

  Esneyebilen pil teknolojisi için kesin bir çıkış tarihi yok ama aynı rapora göre önümüzdeki üç yılda kendisini görmemiz işten bile değil.

  Samsung dan dünyanın en esnek bataryası #3  Görüş Bildir