Petrol
92.59
-2.64%
Euro
18.2539
0.00%
Dolar
17.9376
-0.11%
Altın
1.024
-0.29%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.575
-1.23%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Samsung'un televizyonları insanları dinliyor

  Samsung’un akıllı televizyonlarında kullandığı ve kullanıcıyı devamlı olarak dinleyerek komutlarını yerine getirmeye yarayan sistemi tartışma konusu haline geldi.
  • 12.02.2015 - 15:08
  Samsung'un televizyonları insanları dinliyor

  samsung

  Güney Koreli şirketin güvenlik politikalarında görülen bir madde, kullanıcılar arasında tedirginlik yarattı.

  TELEVİZYON YAKININDAKİ KONUŞMALAR KAYITTA

  Buna göre Samsung akıllı televizyonlar tüm konuşmaları depoluyor ve sunucuya gönderiyor. Dolayısıyla kullanıcıların kişisel ve gizli bilgileri televizyonun yakınında konuşmaları halinde bu bilgilerin de saklanacağı ve sunuculara aktarılacağı konusunda uyarıda bulunuluyor.

  KAYITLI VERİLER SATILIYOR MU

  Kullanıcılar Samsung’un kullanıcı verilerini toplayarak sattığını ve bundan gelir elde ettiğini iddia ediyor ancak Samsung bu iddiaları yalanlıyor. Bilgilerin hiçbir şekilde 3.parti şirketlere satılmadığını dile getiren teknoloji üreticisi Samsung, kullanıcı herhangi bir komut verdiğinde yalnızca bir süreliğine bu isteğin 3. parti firmalarla paylaşıldığını ve daha sonra da yanıtın tekrardan televizyona aktarıldığını belirtiliyor.

  BU ÖZELLİK KAPATILABİLİR

  Sesin televizyon tarafından dinlendiği durumlarda mikrofon simgesinin belirdiğini ve gizli bir şekilde dinleme yapılmadığını söyleyen Samsung, kullanıcıların isterse bu özelliği kapatabileceğinin veya Wi-Fi bağlantısını devre dışı bırakabileceğinin altını çiziyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir