Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.624
0.42%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  Sony, PlayStation'a yeni özellik getiriyor

  PlayStation'un marka sahibi Sony, oyunlarda küfürlü konuşmaların yapılması ya da kötü oynanması üzerine, kullanıcının oyundan atılmasını sağlayacak özelliğin üzerinde çalışıyor.
  • Haber Merkezi
  • 22.10.2021 - 23:52
  • Güncelleme : 23.10.2021 - 07:53
  Sony, PlayStation'a yeni özellik getiriyor

  Dünyanın en büyük profesyonel elektronik üreticilerinden birisi olan Sony firması, oyun dünyasını kökten değiştirecek bir yeniliği getirmeye hazırlanıyor.

  Piyasaya ilk 3 Aralık 1994'te çıkarak, günümüzde aktif kullanıcısı sayısı 103 milyona ulaşan video oyun platformu PlayStation'un, oyuncuların küfür eden ya da kötü oynayan diğer oyuncuları oyundan kolayca atabilmelerini sağlayan bir patent üzerinde çalıştığı öne sürüldü.

  BU KARAR ÜZERİNE KULLANICILAR İKİYE BÖLÜNDÜ

  Zamanının çoğunu oyun oynayarak geçiren ve aktivite olarak PlayStation'u tercih eden kullanıcalar, bu gelişmeleri memnuniyetle karşılarken, birçok oyuncu tarafından da eleştirilmeye başlandı.

  Patentin detayları gün yüzüne çıkmazken Sony'nin “Ya daha iyi oyna ya da kovul” mantığıyla hareket edeceği öğrenildi.

  Sony, PlayStation a yeni özellik getiriyor #1

  BU ÖZELLİĞİN KÖTÜ NİYETLE DE KULLANILABİLECEĞİ SÖYLENİYOR

  Ayrıca geliştirilen patent , oyunu oynamayan oyuncuların oyundaki aktif oyuncuları izlemesine olanak tanıyor. İzleyiciler, gerekli gördüklerinde oylama başlatarak aktif bir oyuncuyu oyundan atabilirler. Bu “oyuncuları daha iyi oynamaya teşvik etme” amaçlı olsa da, birçok oyuncunun bunu kötü niyetle kullanabileceği üzerinde konuşuluyor. Ve patentte yer alan başka bir bilgiye göre izleyicilerin kullanıcıları kovmak için herhangi bir somut kanıta ihtiyacı olmayacak.

  Sony, PlayStation a yeni özellik getiriyor #2

  Sony, PlayStation a yeni özellik getiriyor #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir