Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.060
2.50%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Teknofest gençlere yeni umutlar vadediyor

  Teknofest gençlere yeni umutlar vadediyor

  İstanbul'daki yeni havalimanının ev sahipliği yapacağı Türkiye'nin ilk teknoloji festivalinin paydaşlarından Gençlik ve Spor Bakanlığı, festivale 42 ilden 10 bin gencin katılımını sağlayacak.
  • AA
  • 20.09.2018 - 00:33
  • Güncelleme : 20.09.2018 - 08:31

  Türkiye'nin dört bir yanından festivale katılacak gençler, benzersiz etkinliklerle buluşacak olmanın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığının TEKNOFEST İstanbul için özel olarak hazırladığı stantta, milli teknoloji hamlesinin çok özel örneklerinden bazılarıyla da buluşma imkanı yakalayacak.

  E-SPOR OYUNLARI

  E-Spor Federasyonunun kurulmasını sağlayarak Türkiye'nin dijital oyunlar ve E-Spor alanında önemli hamleler yapmasının önünü açan Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı Çanakkale Savaşı konulu Nusrat mobil oyunu, artırılmış gerçeklik ve Evlat mobil uygulamaları ile katılımcılarla buluşacak.

  GENÇLİK MERKEZLERİ VE İMKANLARI TANITILACAK

  Ayrıca gençler ve tüm katılımcılar, Gençlik ve Spor Bakanlığı standında çeşitli hediyelerle ve Bakanlık yayınlarıyla buluşma imkanına sahip olacak. Katılımcılar, Kredi ve Yurtlar Kurumunun çalışmaları, Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlere sunduğu kamplar ve gençlerin gelişimine büyük katkı sağlayan gençlik merkezlerinin sunduğu imkanlar gibi sayısız hizmetle ilgili bilgi alma fırsatını elde edecek.

  ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR, HAVACILIK GÖSTERİLERİ

  Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek olan TEKNOFEST İstanbul, ödüllü teknoloji yarışmaları, havacılık gösterileri ve özel aktivitelere sahne olacak.

  Türkiye'nin önemli kurum ve kuruluşlarının paydaşlığında gerçekleşecek ve milli teknoloji hamlesi bağlamında toplumsal farkındalık adına büyük önem taşıyan festivale rekor katılım bekleniyor.

  Festival programı şöyle:

  Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayın

  Teknofest gençlere yeni umutlar vadediyor #1

  Teknofest gençlere yeni umutlar vadediyor #2

  Teknofest gençlere yeni umutlar vadediyor #3

  Teknofest gençlere yeni umutlar vadediyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir