Euro
8.98
-0.4%
Dolar
7.532
0.28%
Altın
411.42
0.25%
Borsa
1.542
0.26%
Bitcoin
361.504
-0.52%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Twitter, gerçek dışı paylaşımları engelleyecek uygulama geliştirdi

  Twitter, üye paylaşımlarında rastlanan yanlış veya gerçek dışı bilgilerle mücadele etmek için yeni geliştirdiği "@Birdwatch" isimli ürününü tanıttı.
  • AA
  • 26.01.2021 - 03:05
  • Güncelleme : 26.01.2021 - 08:40
  Twitter, gerçek dışı paylaşımları engelleyecek uygulama geliştirdi

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter, resmi blog sayfasından yazılı açıklamada bulundu. Twitter'ın yaptığı açıklamada, kullanıcıların paylaşımlardaki yanıltıcı bilgileri fark etmesine ve alternatif bilgi paylaşımı için not yazmalarına olanak tanıyan yeni bir program başlatıldığı belirtildi.

  "YANLIŞ BİLGİ İÇERDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ PAYLAŞIMA NOT DÜŞÜN"

  Deneme aşamasındaki Birdwatch'la ilgili "Yanlış bilgi içerdiğini düşündüğünüz paylaşıma not düşün." şeklinde bir ibarenin paylaşımlara ekleneceği, böylece diğer kullanıcılar için paylaşım hakkında uyarıda bulunabileceği ve konuyla ilgili alternatif bilgilerin eklenebileceği bir tasarım olarak geliştirildiği kaydedildi.

  3. ŞAHISLARA PUAN VERME İMKANI DA TANIYACAK

  Yeni uygulama, yanlış bilgi içerdiği düşünülen bir paylaşım için düşülen notlar için 3. şahıslara puan verme imkanı da tanıyacak.

  "YARDIMINIZA İHTİYACIMIZ VAR"

  "Twitter Support" isimli kurumsal hesaptan yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

  "Herkesi bu programa kaydolmaya ve katılmaya davet ediyoruz. Grup ne kadar geniş ve çeşitli olursa, yanlış bilgileri etkili bir şekilde değerlendirmede o kadar iyi olacaktır. Bu konuda yardımınıza ihtiyacımız var."

  Twitter, gerçek dışı paylaşımları engelleyecek uygulama geliştirdi #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir