Twitter'a beğenmeme özelliği geliyor
ensonhaber.com

yeni adıyla X, uygulamada gerçekleştirilen değişiklikler nedeniyle kullanıcılarından tepki görüyor.

"Beğenme" özelliğinin hesaplardan kaldırılmasıyla eleştirilen uygulama, çok konuşulacak bir özelliği test etmeye başladı.

'Beğenmeme' butonu geliyor

Elon Musk'ın platformu X'i satın almasının ardından platformda büyük değişimler yaşanırken, yeni bir dönüşümün daha yolda olduğu söyleniyor.

Yabancı bir kaynağın haberine göre, platform şu anda bir beğenmeme butonunu test ediyor. Özelliği sızdıran kişiler, bu butonun nasıl görünebileceğini fikirlerini de paylaştı.

"Kötü bir fikir"

İddiaya göre beğenmeme butonu, beğen butonundaki kalp şeklindeki tepki butonunu yansıtıyor ancak ortada aşağı doğru bir ok işareti bulunuyor.

Kesin olmasa da X'e bir beğenmeme butonunun gelme olasılığı, kullanıcıların bunun "kötü bir fikir" olduğu konusunda hemfikir olmasına neden oldu.

"Zehirli bir fikir"

Bazıları uygulamanın "çok zehirli" hale geleceğini iddia ederken, diğerleri ise beğenmeme düğmesinin eklenmesinin, X genelinde bilgilerin filtrelenme şeklini nasıl etkileyebileceği konusunda daha büyük endişelerini dile getirdi.

Sosyal medya uygulamalarındaki beğenmeme düğmeleri, uzun zamandır çevrimiçi kullanıcılar arasında tartışma konusu.

Belirsizliğini koruyor

YouTube, kullanıcıların beğenmeme düğmesine basmasına hala izin verse de artık her videonun toplam beğenmeme sayısını görme olanağını engelliyor.

X'in yeni bir beğenmeme butonu tanıtması durumunda, bunun bu tarz geri bildirimleri yansıtıp yansıtmayacağı konusundaki kararlar henüz belirsizliğini koruyor.