Euro
9.6609
0.57%
Dolar
8.0574
0.63%
Altın
461.14
1.51%
Borsa
1.409
0.11%
Bitcoin
492.754
-3.21%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Twitter'daki ilk tweet 2.5 milyon dolara satıldı: Alıcı bir Türk

  Twitter CEO'su Jack Dorsey'in ilk tweet'i, açık artırmada 2.5 milyon dolara satıldı. Alıcının, Malezya'da yaşayan Türk asıllı Sina Estavi olduğu ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 08.03.2021 - 10:11
  • Güncelleme : 08.03.2021 - 10:43
  Twitter'daki ilk tweet 2.5 milyon dolara satıldı: Alıcı bir Türk

  Twitter CEO'su Jack Dorsey'in 2006 yılında kendi platformunda paylaştığı "twttr'ımı kuruyorum" tweeti, aynı zamanda ilk tweet olma özelliği taşıyor.

  Değiştirilemez Token (NFT) haline getirilen tweet, Valuables BY Cent üzerinde açık artırma ile satışa çıktı. Tweet satışa çıkar çıkmaz yüz binlerce dolarlık tekliflerle karşılaştı.

  2.5 MİLYON DOLARA SATIN ALDI

  Açık artırma sürecinde en yüksek teklif verenler arasında kıyasıya bir rekabet yaşanırken, tweet'e gelen son teklif 2.5 milyon dolar oldu.

  Twitter daki ilk tweet 2.5 milyon dolara satıldı: Alıcı bir Türk #1

  ALICI TÜRK ASILLI ÇIKTI

  Jack Dorsey'in 15 yıl önce paylaştığı o tweet, kripto para alım ve satım platformu Cryptoland'in ve Malezya merkezli Bridge Oracle'ın CEO'su Sina Estavi tarafından 2.5 milyon dolar karşılığında satın alındı.

  Twitter'da açık artırma sırasında kendi teklifini duyuran Sina Estavi, gelen sorulara karşılık aslen Türk olduğunu söyledi.

  Twitter daki ilk tweet 2.5 milyon dolara satıldı: Alıcı bir Türk #2

  Sina Estavi, yaptığı satın alımla birlikte tweet'in meta verilerini ve dijital imzalı bir sertifikasını elde edecek. Tweet, bugüne kadar satılan en pahalı tweet olarak tarihe geçti.

  NFT TOKEN NEDİR

  Türkçe karşılığı "değiştirilemez token" olan non-fungible token (NFT), blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş, bir eşi daha olmayan token anlamına geliyor.

  Normal coin ve token kavramından farklı biçimde çalışan NFT; benzersiz, değiştirilemez, orijinalliği ve mülkiyet hakkı sahibine ait olan bir varlıktır.

  NFT'ler, birbirlerinin yerine geçemeyecek orijinallikte ve farklı değerlerde üretilirler.

  Eşsiz tokenler (NFT) genellikle koleksiyon, dijital sahiplik ve mülkiyet hakları alanında tercih ediliyor. Ayrıca kripto sanat eserleri, dijital koleksiyon ürünleri ve çevrimiçi oyunlarda yer alan eşsiz dijital öğeler gibi çeşitli alanlarda da NFT kullanılıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir