Euro
15.4150
0.64%
Dolar
13.6013
0.53%
Altın
792.3800
0.37%
Borsa
1,988.05
0.42%
Bitcoin
568.210
-0.84%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C

  Walmart ile Microsoft, TikTok'u almak için ortak oldu

  ABD'nin perakende zincirlerinden Walmart'ın, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak için Microsoft ile ortak olacağı bildirildi.
  • AA
  • 28.08.2020 - 01:41
  • Güncelleme : 28.08.2020 - 01:41
  Walmart ile Microsoft, TikTok'u almak için ortak oldu

  ABD Başkanı Donald Trump'ın hedef gösterdiği Çin uygulaması TikTok'un, Amerikan şirketlerince alınması yönünde yeni bir gelişme yaşandı.

  WALMART, MİCROSOFT İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

  ABD basınında yer alan haberlerde, Walmart'ın TikTok uygulamasını satın almak için Microsoft ile iş birliği yapacağı aktarıldı.

  Walmart ile Microsoft, TikTok u almak için ortak oldu #1

  WALMART, REKLAM İÇİN KULLANACAK

  Walmart'ın konuya ilişkin Amerikalı yayın kuruluşu CNBC ile paylaştığı açıklamasında, söz konusu iş birliğinin Walmart'ın reklamcılık işlerini büyütmesinde önemli rol oynayacağı ifade edildi.

  Açıklamada, "Walmart ve Microsoft ortaklığının hem Amerikalı TikTok kullanıcılarının beklentilerini hem de ABD hükümetinin endişelerini karşılayacağından eminiz." ifadesi kullanıldı.

  Walmart ile Microsoft, TikTok u almak için ortak oldu #2

  30 MİLYAR DOLARA ANLAŞILABİLİR

  Öte yandan CNBC'nin isimsiz kaynaklara dayandırdığı bir başka haberinde, TikTok'un ABD operasyonlarının satışına yönelik gelecek günlerde bir anlaşmanın gerçekleşebileceği ve anlaşma tutarının 20 ila 30 milyar dolar olabileceği belirtildi.

  Walmart ile Microsoft, TikTok u almak için ortak oldu #3

  TRUMP "YA ALACAĞIZ YA KAPATACAĞIZ" DEMİŞTİ

  ABD Başkanı Donald Trump, 3 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, ABD'deki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u 15 Eylül'de yasaklayacaklarını duyurmuştu.

  Aynı gün ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'tan yapılan açıklamada, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasının ABD kolunun satın alınması için görüşmelerde bulunulduğu kaydedilmişti.

  Açıklamada, uygulamanın ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki hizmetleri ile bu ülkelerde faaliyette bulunma hakkını satın almaya yönelik anlaşma yapmak için görüşüldüğü belirtilmişti.


  Görüş Bildir