Euro
8.9812
-0.46%
Dolar
7.3915
-0.25%
Altın
442.93
0.25%
Borsa
1.544
0.08%
Bitcoin
255.145
6.42%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  WhatsApp, gruplara davetiye özelliği getiriyor

  WhatsApp, gruplara davetiye özelliği getiriyor

  WhatsApp, gruplar için yeni davetiye sistemi üzerinde çalışmalara başladı.
  • Haber Merkezi
  • 15.02.2019 - 09:49
  • Güncelleme : 15.02.2019 - 09:49

  Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına çeşitli yenilikler sunmaya devam ediyor. Ancak bazı kullanıcılar şirkete geri bildirim göndererek, uygulamadaki eksiklikleri belirtiyor.

  WhatsApp, kullanıcıların bildirimlerini dikkate alıyor gibi görünüyor, çünkü WhatsApp kullanıcılarının çok istediği grup davetiye sistemi üzerinde çalışmalar başlamış durumda.

  whatsapp

  GRUPLARDAKİ BÜYÜK EKSİKLİK

  WhatsApp'taki grup sohbeti özelliğini hemen hemen herkes kullanıyor. Bu özellik sayesinde onlarca kullanıcı birbirleriyle aynı anda sohbet edebiliyor, ancak gruptaki herhangi bir kullanıcı, grubun hiç tanımadığı kişileri kolaylıkla gruba ekleyebiliyor. Bu da istenmediğiniz birçok gruba eklenmenize neden oluyor.

  GRUPLARA DAVETİYE ÖZELLİĞİ GELECEK

  Şirket, bu eksikliğin farkında olduğunu gösterdi. Gruplardaki rastgele kişi eklemenin önüne geçmek isteyen WhatsApp, grup davetiye sistemi üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kimler tarafından WhatsApp gruplarına eklenebileceklerini kontrol edebilecekler.

  Grup davetiye özelliği henüz test aşamasında olduğundan iu an kimse tarafından kullanılamıyor. Ancak şirket, bu özelliği herkese açtığında Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Gruplar sekmesine giderek aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız.

  whatsapp

  DAVETİYE ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILACAK

  Yukarıdaki ayarları kullanarak kimlerin sizi gruplara ekleyebileceğine rahatlıkla karar verebileceksiniz. Burada seçebileceğiniz 3 seçenek bulunuyor:

  Herkes: Bu seçeneği seçtiğinizde tıpkı şimdi olduğu gibi, herkes tarafından WhatsApp'taki herhangi bir gruba eklenebileceksiniz.

  Kişilerim: Yalnızca telefon rehberinizde kayıtlı kişiler sizi WhatsApp gruplarına ekleyebilecek. Diğer kişiler ise sizi ekleyebilmek için davetiye göndermek zorunda kalacak.

  Hiç Kimse: Hiç kimse sizi WhatsApp gruplarına ekleyemeyecek. Bunun için herkes size bir davetiye göndermek zorunda kalacak.

  whatsapp

  ŞU AN TEST AŞAMASINDA

  Kullanıcılar, sizi herhangi bir gruba ekleyemediklerinde size davetiye göndermek zorunda kalacak. Grup davetiyelerini kabul etmeniz için ise 72 saat süreniz olacak. Şu anda test aşamasında olan davetiye özelliği ilerde WhatsApp iOS ve Android uygulamarına gelecek.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir