Xiaomi de akıma katıldı: Şarj cihazları kutudan çıkartılacak
ensonhaber.com

Apple, 12 serisi ile birlikte artık kutudan şarj adaptörünü ve kulaklığı tamamen çıkarmış ve daha sonra birçok marka bu akıma uymuştu.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de şarj cihazlarını telefon kutularından çıkararak rakiplerinin izinden gidiyor.

Redmi 13 kutularında şarj cihazı yok

Bu iddialar, özellikle pakette şarj cihazı içermeyen Redmi 13 serisinin Avrupa'da yakın zamanda piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor.

Bu, gelecekteki Xiaomi telefonlarının, özellikle de Avrupa'da piyasaya sürülenlerin de şarj cihazı olmadan gelebileceği anlamına gelebilir.

Xiaomi'nin bu kararı, aynı zamanda aksesuar satışlarından elde edilen geliri artırmaya yönelik stratejik bir hamle olarak da görülebilir.

Şirket, şarj cihazlarını ayrı olarak satarak, şarj cihazlarının telefon kutularından çıkarılmasıyla ilgili maliyetleri potansiyel olarak düşürmek istiyor.

Kutulardan şarj cihazını kaldıran birçok akıllı telefon markası, bunun elektronik atık miktarını ciddi şekilde azalttığını savunuyor.

Ancak bazı tüketiciler, orijinal şarj cihazlarının pahalı olması nedeniyle genellikle ucuz adaptörleri tercih ediyor. Bu durum, zaman zaman güvenlik tehlikelerine yol açıyor.