taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Ürdünlü pilotun babası: İdamlar yeterli değil

IŞİD'in yakarak infaz ettiği Ürdünlü pilot Kasasbe'nin babası, Ürdün hükümetinin tutuklu IŞİD militanlarını idam etmesine "Yetmez" dedi.


Whatsapp ile paylaş
Ürdünlü pilotun babası: İdamlar yeterli değil

ürdün

Terör örgütü IŞİD'in elindeki pilot Muaz Safi el-Kesasibe'yi yakarak öldürmesinin ardından, Ürdün de tutuklu IŞİD militanları Sacide el-Rişavi ve Ziyad Kerbuli'yi idam ettiğini dünyaya duyurdu.

İDAMLAR YETERLİ DEĞİL

İdamların ardından konuşan Ürdünlü pilotun babası Yusuf Kasasbe, oğlunun ölümü sonrasında iki terör suçlusunun öldürülmesinin yeterli olmadığını belirterek "Muaz'ın kanı çok daha değerli. İdamlar yeterli değil" dedi. Baba Kasasbe, Al Jazeera’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

BUNLAR KÜÇÜK BEDELLER

"Ürdün halkı ve İslam alemi bu olay karşısında birleşti. Muaz’ın öldürülmesi halkları bir araya getirdi. Ürdün hükümetinden bu katil gruba son darbeyi vurmasını istiyorum. Çünkü Muaz’ın kanı ucuz değil. Hükümetin ve İslam aleminin bu olanlar karşısında birleşip, onlara gereken cezayı vermesini istiyorum. Bu yaptıkları ne İslam’la ve ne de başka hiçbir insani değerle bağdaşıyor. İslam aleminden, Ürdün’den ve koalisyondan bu teröristleri ortadan kaldırmasını istiyorum. İdamlar yeterli değil. Bunlar küçük bedeller. Bunları yeterli bulmuyorum. Muaz’ın kanı çok daha değerli.

ÜRDÜN'ÜN ONLARA DAHA ÇOK BEDELLER ÖDETMESİNİ İSTİYORUM

Ürdün’ün onlara daha çok bedeller ödetmesini istiyorum. Ben günlerdir burada Muaz’ın canlı olmasını ve aramıza canlı bir şekilde dönmesini bekliyordum. Onu burada karşılamayı umuyordum. Fakat şimdi şehadetini karşılıyorum. Buradan Ürdün halkına başsağlığı diliyorum."

Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

Ürdün pilotunun intikamını IŞİD idamlarıyla aldı haberiÜrdünlü pilotun babası: İdamlar yeterli değil

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir