taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7355
6.3451
1460.15
106724.71
269.194
48600.69

Yalçın Küçük'ü taklit ederken ölüyordu

Mersin'de tek kişilik eylem yapan gösterici temsili idam sahnesinde neredeyse ölüyordu

20.01.2011 - 14:35..
Whatsapp ile paylaş
Yalçın Küçük'ü taklit ederken ölüyordu

Mersin'de yaptığı tek kişilik eylemlerle tanınan emekli polis memuru 60 yaşındaki Mehmet Emin Kocaaslan, Ergenekon sanığı gazeteci yazar Yalçın Küçük'ün temsili olarak idam edilmesi sahnesini gerçekleştirmek için kendini ağaca astı. Nefessiz kalan Kocaaslan'ı son anda sivil polisler ve vatandaşlar kurtardı.

YALÇIN KÜÇÜK'ÜN İDAM KARARINI OKUDU

Kendini kaşkol, top sakal ve şapkayla gazeteci yazar Yalçın Küçük'e benzeten Mehmet Emin Kocaaslan, İsrail kauçuğu ağacına ip atıp altında da tabure koydu. İpi boynuna geçiren Kocaaslan, kendi hazırladığı Yalçın Küçük'ün sözde idam kararını okudu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

TABUREYİ İTTİ

Kocaaslan, "Suçu, selam Kürdistan gerilla kardeşlerime, selam Abdullah Öcalan kardeşime, selam kahraman komutanımız Çetin Doğan'a, selam Mustafa Balbay'a, Tuncay Özkan'a, Haberal'a. Bu sloganları kullanarak provokatörlük, işbirlikçilik, tahrikçilik, kışkırtıcılık yaparak kaos ve kargaşa ve terör üretmek; terör hocalığı ve yöneticiliği yapmak, ne ABD, ne Avrupa, ne Çin idam istiyorum Türkiye için" diyerek ayağının altındaki tabureyi itti.

İdam protestosunun videosu için tıklayın

SON ANDA İPTEN ALINDI

Bir anda ipe asılı kalan Kocaaslan'a çevrede bulunan sivil polisler ve vatandaşlar müdahale etti. Vatandaşların şaşkın bakışları arasında nefessiz kalan Kocaaslan, son anda ipten alındı.

BÖYLE EYLEM Mİ OLUR

Öksüren ve nefes almakta zorlanan Kocaaslan, ağaç altında bir süre dinlendikten sonra olay yerinden ayrıldı. Kocaaslan kendini iyi hissettiği söyleyerek ambulans çağrılmasını da istemedi. Eylemini şaşkınlıkla izleyen vatandaşlar da, "Böyle eylem mi olur, adam az daha ölüyordu" diye tepki gösterdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir