Euro
10.0574
-0.11%
Dolar
8.4575
0.02%
Altın
497.25
0.01%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.679
-0.83%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  5 günlük haritalı hava raporu

  5 günlük haritalı hava raporu

  Hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde azalacağı, yurdun büyük bir bölümünün ise yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  • Haber Merkezi
  • 09.05.2015 - 10:27

  5 günlük haritalı hava raporu #1

  Yapılan son değerlendirmelere göre: İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Kayseri, Kırşehir, Sivas, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Antalya'nın İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  MARMARA'DA SİS

  Yağışların; Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Erzurum çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'in batısında sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

  Hava sıcaklığının iç ve kuzeydoğu kesimlerde azalacağı tahmin ediliyor.
  Genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde sabah ve öğle saatlerinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun doğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  İşte Meteoroloji verilerine göre 5 günlük haritalı hava durumu tahmin raporu:

  CUMARTESİ

  5 günlük haritalı hava raporu #2

  PAZAR

  5 günlük haritalı hava raporu #3

  PAZARTESİ

  5 günlük haritalı hava raporu #4

  SALI

  5 günlük haritalı hava raporu #5

  ÇARŞAMBA

  5 günlük haritalı hava raporu #6  OLUMSUZLUKLARA KARŞI UYARI

  Yağışların, Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Erzurum çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (su baskını, dolu, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  5 günlük haritalı hava raporu #7

  BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

  MARMARA

  Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneliyle, öğleden sonra doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir'in doğusu) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olması bekleniyor.

  İstanbul'da havanın, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE

  Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların; sabah saatleinde İzmir'in kuzeyi ve Kütahya'da, öğle saatlerindeyse Denizli ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

  AKDENİZ

  Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde Isparta ile öğle saatlerinde bölgenin batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Göller Yöresi'nde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Konya'da, akşam saatlerinden itibarense Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Kayseri çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin gece saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Bolu ve Düzce, öğle saatlerinde Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ

  Parçalı zamanla çok bulutlu, Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Giresun, Trabzon ve Gümüşhane çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU

  Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  GÜNEY DOĞU ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  5 günlük haritalı hava raporu #8

  GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

  Ankara: Parçalı bulutlu 22

  İstanbul: Az bulutlu, sabah saatlerinde sisli 23

  Bursa: Az bulutlu, sabah saatlerinde sisli 24

  İzmir: Az bulutlu ve açık 28

  Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor 28

  Antalya: Parçalı iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.28

  Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu 17

  Trabzon: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14

  Erzurum: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor 13

  Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir