Euro
10.1144
0.55%
Dolar
8.583
0.67%
Altın
486.3
1.2%
Borsa
1.424
0.44%
Bitcoin
409.446
1.00%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Adana'da kasa hırsızları yakalandı

  Adana'da bir iş adamının eşi olan Ayten Y.'nin evindeki çelik para kasasını soyan çilingir ve arkadaşı yakalandı.
  • Ajanslar
  • 09.08.2015 - 14:00
  Adana'da kasa hırsızları yakalandı

  Adana'da oturan Ayten Y., evdeki çelik para kasasının anahtarını kaybetti. Kasayı açtırmak isteyen Y., çilingir Sedat Yeşilağaç'ı kasayı açması için çağırdı. Kasayı kısa sürede açan Sedat Yeşilağaç, iddiaya göre "Yenge, madem anahtar kaybolmuş, başkasının eline geçebilir. Sen en iyisi yeni bir kilit sistemi taktır" uyarısında bulundu. Yeşilağaç'ın samimiyetine inanan A.Y. de çilingirden kilidi değiştirmesini istedi.

  Adana da kasa hırsızları yakalandı #1

  KASADAKİLERİ GÖRÜNCE ANAHTARI YEDEKLEDİ

  Sedat Yeşilağaç, kilidini değiştirdiği kasada çok fazla ziynet eşyası olduğunu fark edince anahtarın bir yedeğini de kendine yaptı.

  Adana da kasa hırsızları yakalandı #2

  KASADAN ÇALINANLAR

  Yaklaşık bir hafta sonra 2 Ağustos'ta akşam eve gelen aile, dairenin giriş kapısının kilit göbeğinin çıkarıldığını, kasanın da açıldığını görünce hemen polise haber verdi. A.Y. ile birlikte eve giren polis, yaptığı araştırmada yatak odasında duran iki katlı çelik para kasasının üst bölümünün açılmış olduğunu saptadı. Gördüğü manzara karşısında şoke olan A.Y., kasada bulunan toplam 140 bin TL değerinde para, döviz, çeşitli ziynet eşyaları ve altının çalındığını söyledi.

  Adana da kasa hırsızları yakalandı #3

  GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ

  Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızlığı yapan kişileri belirlemek için yaptığı çalışmada, kapı kilidi kırık olan dairedeki kasanın herhangi bir zorlama olmadan anahtarla açıldığını saptadı. Eskisini kaybettiği için kasanın kilidini yeni değiştirdiğini söyleyen A.Y., elindeki yedeği de çıkartıp polise gösterdi. Bunun üzerine ekipler, apartmanın giriş çıkışı ile binaya gelen yollardaki güvenlik kameralarının kayıtlarını topladı.

  Adana da kasa hırsızları yakalandı #4

  POLİS KIYAFET ÜZERİNDEN YOLA ÇIKTI

  Yaklaşık 35 işyeri, banka ve binalara ait 200 kaydı 5 gün boyunca inceleyen ekipler, yüzlerini tamamen gizleyecek şekilde apartmana giren 2 genç olduğunu tespit etti. Hırsızların onlar olabileceğini düşünüp, üzerlerindeki kıyafetlerden yola çıkarak izlemeyi sürdüren polis, farklı açılarda elde edilen, değişik işyerlerine ait kayıtları da inceledi ve şüphelilerin Ziyapaşa Mahallesi'nde bir sokağa girdiklerini ortaya çıkardı.

  Adana da kasa hırsızları yakalandı #5

  POLİSİN ÖZEL YÖNTEMİ

  Bölgedeki işyerlerinin kamera kayıtlarını da mercek altına alan ekipler, şüphelilerin sarı renkli bir motosiklete bindiklerini saptadı. Motosikletle sokağa giren şüphelilerin daha sonra yürüyerek gittiklerinin anlaşılması üzerine polis, hırsızların birbirine bağlanan 7 sokakta olabileceğini tahmin etti. Polisler, "Dar bölge uygulaması" adını verdikleri yöntemle sokakların girişlerini tutup, yürüyerek evlerin bahçelerini tek tek kontrol ederken motosikleti buldu. Motosikletin gizlendiği evin zilini çalan polise kapıyı Sedat Yeşilağaç açtı.

  SUÇU İTİRAF ETTİLER

  Yeşilağaç kapıda polisle konuşurken, görüntülerde yanında olan arkadaşı Ersin Yıldırım da içeriden çıkıp yanlarına geldi. Görüntülerdeki kişilerin Yeşilağaç ve Yıldırım olabileceğini düşünen polis, bu kişileri görüşme yapmak için Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Her iki şüpheli yapılan ilk görüşmede suçlarını itiraf etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir