Euro
10.1251
0.03%
Dolar
8.5581
-0.01%
Altın
496.35
0.24%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
336.838
8.15%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Ağlayarak gittiği Şemdinli'de hayatının aşkını buldu

  Ankara'dan Hakkari'nin Şemdinli ilçesine iki yıl önce atanan öğretmen Kübra Arıkan, ağlayarak geldiği ilçede mutluluğu buldu.
  • 07.05.2015 - 15:12
  Ağlayarak gittiği Şemdinli'de hayatının aşkını buldu

  Ağlayarak gittiği Şemdinli de hayatının aşkını buldu #1

  Sınıf öğretmeni Kübra Arıkan, bölge hakkındaki olumsuz haberler ve insanların ön yargıları nedeniyle istemeden geldiği ilçede göreve başladı. Bir süre sonra Şemdinli Devlet Hastanesi Müdürü Sefer Akdeniz ile tanışan Kübra öğretmen, Akdeniz'in evlenme teklifine "evet" dedi.

  Ağlayarak gittiği Şemdinli de hayatının aşkını buldu #2

  2 GÜN 2 GECE DÜĞÜN

  Akdeniz ve Arıkan, ilçede iki gün iki gece süren düğünle evlendi. Düğüne, çiftin ailelerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden, Irak ile İran'dan da davetliler katıldı. Kübra Arıkan, ilçede mutluluğu bulduğunu söyledi. Arıkan, şunları kaydetti:

  Ağlayarak gittiği Şemdinli de hayatının aşkını buldu #3

  "İYİ Kİ GELMİŞİM"

  "Burada böyle bir çevre beklemiyordum. Çok güzel duygular yaşadım. Şemdinli'de her şey çok güzeldi ve beklediğimin çok daha ötesinde bir yerdi. İnsanlar çok sıcak ve hiçbir yerde bulunmaz bir samimiyet, karşılıksız bir yardımseverlik var. Bunu insanların bakışlarından, konuşmalarından çok rahat şekilde anlayabiliyorsun. Şemdinli'ye geldim ve hayatımın aşkını burada buldum. Çok mutluyum ve iyi ki gelmişim."

  Bölgeye gelmek istemeyen meslektaşlarına seslenen Arıkan, "Burayı tanımak, yaşamak lazım. Buraya gelen öğretmenler buradan üzülerek ayrılıyor. Çünkü, yaşadıkları gördükleri insanları ilçeye bağlıyor" diye konuştu.

  Ağlayarak gittiği Şemdinli de hayatının aşkını buldu #4

  "TÜRKLER VE KÜRTLER BİRBİRİNE ÇOK BENZİYOR

  Şemdinlili damat Sefer Akdeniz de eşiyle tanıştıktan sonra evlenmeye karar verdiklerini belirterek, "Türkler ve Kürtler birbirine çok benzeyen insanlarız. Aslında bizim herhangi bir ayrımımız, farkımız yok. Yeter ki insanlar birbirlerine gönül kapılarını açsın. Birbirlerine sevgi ve insani yönleriyle yaklaşsınlar" ifadelerini kullandı.

  Ağlayarak gittiği Şemdinli de hayatının aşkını buldu #5

  Ağlayarak gittiği Şemdinli de hayatının aşkını buldu #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir