Ali Erbaş, ‘Kadrajımda Ayet Var’ fotoğraf sergisini açtı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kadrajımda Ayet Var" fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

YHT Ankara Gar Sergi Salonu'ndaki serginin açılışında bir konuşma yapan Erbaş; fotoğraf sergisiyle, gençleri Kur'an'ı Kerim'in muhtevasına yönlendirmeyi amaçladıklarını ve bunu başardıklarını söyledi.

"Allah en büyük sanatkârdır"

Ali Erbaş, gençlerin, Kur'an'da işaret edilen tabiat olaylarını kadrajlarına aldıklarını ve fotoğrafın altına da ilgili ayet-i kerimeyi yazdıklarını anlattı.

İslam'da sanatın çok önemli olduğunu vurgulayan Erbaş, kainatı en güzel şekilde yaratan Allah'ın, en büyük sanatkar olduğunu ifade etti.

Ali Erbaş: Sanatkârlık Rabbimizin kulları üzerindeki bir lütfudur ViDEO

“Kur'an kurslarımız bütün vatandaşlarımıza açıktır”

Kur'an kurslarının eğitime başladığını hatırlatan Ali Erbaş, “Dinimizin ilmihal ve akait bilgilerini, inanç esaslarını, ibadetle ilgili hususları, Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlama gibi, bütün bunları programa koyan bir müessesedir Kur'an kurslarımız. Onun için yediden yetmişe demiyorum, yediden önce de yetmişten sonra da hangi yaşta olursa olsun Kur'an kurslarımız bütün vatandaşlarımıza açıktır.” dedi.

Ali Erbaş, ‘Kadrajımda Ayet Var’ fotoğraf sergisini açtı

“Orada, ‘insanı sevmek nedir’ bunları öğretiyoruz”

Kursların 4-6 yaş grubundaki çocuklar için en güzel şekilde düzenlendiğini dile getiren Erbaş, “Orada Rablerini öğreniyorlar, peygamberimizin en azından ismini öğreniyorlar. Büyüklere saygı göstermek, küçüklere sevgi göstermek nedir, insanı sevmek nedir, aile, anne, baba ve evrensel değerler nedir, bunları öğretiyoruz.” diye konuştu.

Ali Erbaş, ‘Kadrajımda Ayet Var’ fotoğraf sergisini açtı

30 Eylül’e kadar açık kalacak

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, konuşmasının ardından serginin açılışını yaparak, fotoğrafları inceledi.

AA'nın haberine göre sergi, 30 Eylül'e kadar açık kalacak.

Ali Erbaş, ‘Kadrajımda Ayet Var’ fotoğraf sergisini açtı