Euro
15.1597
-0.47%
Dolar
13.6158
-0.25%
Altın
785.1500
-0.37%
Borsa
2015
0.89%
Bitcoin
504.950
1.18%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 2 C

  Almanya'dan gelip Şemdinli'de sokak hayvanlarını sahiplendi

  Almanya'dan geldiği Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, sokak hayvanlarının bakımıyla ilgilenen Hasret Selma Gülmez, hayvan sevgisiyle takdir topladı.
  • AA
  • 27.12.2020 - 00:41
  • Güncelleme : 27.12.2020 - 01:08
  Almanya'dan gelip Şemdinli'de sokak hayvanlarını sahiplendi

  Almanya'da yaşayan hayvansever Gülmez, sosyal medyada gördüğü yüzlerce sokak hayvanının bakımını üstlenmek için bir ay önce ilçeye geldi.

  Bu konuda görüştüğü belediyeden aldığı destekle harekete geçen Gülmez, sokak hayvanlarıyla ilgilenmeye başladı.

  Her gün içiçe olduğu hayvanlara anne şefkatiyle yaklaşan Gülmez, belediye ekiplerinin iş birliği ile onların mama ihtiyacını karşılıyor, yaralı olanların tedavi edilmesini sağlıyor ve bakımlarını yapıyor.

  Almanya'dan gelip Şemdinli'de sokak hayvanlarını sahiplendi-Video

  Almanya dan gelip Şemdinli de sokak hayvanlarını sahiplendi #1

  "İNŞALLAH DAHA GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ"

  Gülmez, Almanya'dan ilçedeki sokak hayvanlarının bakımına destek olmak için kente geldiğini söyledi.

  Sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için Belediye Başkanı Tahir Saklı'nın desteğiyle kulübeler yaptıklarını belirten Gülmez, "Önceki kulübelerin de onarımını yaptık, çatılarını düzettik. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu canlar için daha güzel şeyler yapacağız." dedi.

  Almanya dan gelip Şemdinli de sokak hayvanlarını sahiplendi #2

  "ALMANYA'DA DIŞARIDA KÖPEK GÖREMEZSİNİZ"

  İlçede sokak hayvanları için bir ay içerisinde HAYTAP'ın destekleriyle klinik kurmayı planladıklarını ifade eden Gülmez, "Almanya'da dışarıda köpek göremezsiniz. Ya hepsi barınaklarda yaşar ya da herkes bir köpek sahiplenir. Türkiye'de de bu soruna yönelik çıkacak yasayı bekliyoruz. Umuyoruz yasa bir an önce Meclisten geçer ve sokak hayvanları için daha güzel şeyler yaparız. Burada çok fazla bebeğimiz var, 650'ye yakın köpek var. Belediye başkanımızla beraber bu sokak hayvanlarına yardımcı olmaya çalışacağız." diye konuştu.


  Görüş Bildir