Euro
15.0938
-0.90%
Dolar
13.5374
-0.83%
Altın
776.8740
-1.42%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
505.781
1.16%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor

  Annesi tarafından terk edilen yavru babun, anne sıcaklığını peluş ayıda arıyor.
  • 17.11.2014 - 11:15
  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor

  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor #1

  Yüzölçümü ve barındırdığı tür sayısı bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü konumda bulunan Burç Ormanlarındaki hayvanat bahçesindeki nüfus, yeni doğumlarla hızla artıyor. Ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken maymun evinde dünyaya gelen babuna, annesi tarafından terk edilince hayvanat bahçesindeki çalışanlar tarafından "bebek gibi" bakılmaya başlandı.

  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor #2

  ANNE SICAKLIĞINI PELUŞ AYIYLA GİDERİYOR

  Gündüz klinikte gözetim altında tutulan ve şırıngayla beslenen yavru babun, akşam da kliniğin sorumlusu Özsun Yurt Güneş tarafından evine götürülerek besleniyor. Geceleri ortalama 5 kez karnını doyurmak için uyanan babun, Güneş'in kızına ait pelüş ayı ve battaniyeye sarılmadan uyumuyor. Normal şartlarda annesine sarılarak büyüdüğü belirtilen yavru babun, sürekli sarıldığı pelüş ayı ile adeta anne sıcaklığını gidermeye çalışıyor.

  Sağlık gelişimini sürekli kontrol altında tutmak ve akşamları düzenli beslenmesini sağlamak için yavruyu her gün evine götürüp getirdiğini anlatan Güneş, şöyle konuştu: "Yaklaşık 6 ay akşamları evimizin misafiri olacak. Sonrasında da bahçedeki doğal ortamına bırakacağız."

  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor #3

  İSMİNİ VATANDAŞLAR KOYACAK

  Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, 5 gün önce dünyaya gelen yavru babunun ilk doğum yapan annesi tarafından sahiplenilmediğini ve bakımının üstlenilmediğini söyledi. Babuna henüz isim verilmediğine işaret eden Özsöyler, "Bu yavrumuzun ismini vatandaşlarımızla beraber koymak istiyoruz. Bunun için hayvanat bahçemizin sosyal paylaşım sitesi üzerinden kampanya başlattık. Halkımızın istediği ismi bu yavruya vereceğiz" diye konuştu.

  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor #4

  Annesinin terk ettiği yavru babun peluş ayıdan ayrılmıyor #5

     Görüş Bildir