Antakya'da 4 yaşındaki torununa siper oldu, hayatını kurtardı
İHA

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde yaşanan acı dolu mucizeler, yüreklere dokunuyor.

Hatay'ın ilçesinde yıkılan 6 katlı binanın enkazında, 7 saat sonra anneannesi Nesrin Pak'ın kucağında bulunan 4 yaşındaki Asel Evra'ya, anneannesinin vefat ettiği söylenmedi.

Asel Erva Malatya’nın bulunduğu çöken binada toplam 35 kişi hayatını kaybederken, enkazdan çıkan Asel Erva, annesi Burcu, babası Gökhan, 1 yaşındaki kardeşi Elisa Malatya', dayısı Oğuzhan Pak ve yakınları ile birlikte Mersin'in Silifke ilçesinde kaldıkları kiralık evde depremi unutmaya çalışıyor.

"Torununun kalmasını istedi"

Depremde evlerini, arabalarını ve 50’den fazla yakınlarını kaybettiklerini belirten Gökhan Malatya, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

Şubat ayının 5’inde Pazar günü kayınvalidemde yemek yedikten sonra eve doğru yola çıktık. Kayınvalidem o gün torununun yanında kalmasını istemişti. Sonra biz eve geçtik. Evde uyurken saat 04.17 sıralarında Antakya’da depreme yakalandık. Kızım, kayınvalidem ve kaynım aynı evde kalıyorlardı. Biz hasarlı binadan kurtulduk. Kayınvalidemin binası komple yıkıldı. 7 saat sonunda kayınvalidem ve kızıma ulaştık. Kayınvalidem kızıma siper olmuştu. Kızımı sağ salim enkazdan çıkardık. O süreçten sonra Antalya Serik’e geçtik. Devletimizden Allah razı olsun. Bizi orada misafir ettiler. Sonra Mersin Silifke’ye geldik. Burada bir yardımsever ailenin bize verdiği evde kalıyoruz. Silifke kaymakamlığı ve Silifke İlçe Milliği Eğitim Müdürlüğü sağ olsunlar bize yardımcı oluyorlar. Evlerimiz yıkıldı arabamız gitti. Buna da şükür devletimiz var olsun.

"Annemi kaybettik"

sonrası ağır hasar alan evlerinin daha sonra tamamen yıkıldığını belirten Burcu Malatya da şu ifadeleri kullandı:

1 yaşındaki kızımın yanındaydım. Depremde eşim yanımıza geldi. Sakin olmamızı istedi. Deprem biter bitmez dışarı çıktık. Asel Erva kızım annemin yanındaydı. Yürüyerek evlerine gittik. Bina yıkılmıştı. Daha sonra bekledik. Gün ağırınca kızımın enkazdan çıkarıldığını duyduk. Amcalarım kızımızı bize getirdi. Annemi kaybettik. Ağabeyim de enkazdan sağ çıktı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)