İHA

9 günlük Kurban Bayramı sonrası beldelerin akın eden vatandaşlar evlerine döndü.

Tatili yoğun geçiren illerden biri de oldu.

4 milyonun üzerinde turist ağırladı

Nem oranının yüzde 77, hissedilen hava sıcaklığının ise 36 derece olduğu kent, 9 günlük bayram tatili sürecinde 4 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turisti ağırladı.

Sahiller turistlere kaldı

Özellikle 9 günlük tatil süresinde yoğun ilgilinin yaşandığı kentte tatilcilerin şehirlerine geri dönmesi ile birlikte sahillerdeki yoğunluk da azaldı.

Bayram tatili süresince neredeyse adım atacak yer kalmayan ve aşırı bir yoğunluğun yaşandığı Konyaaltı Sahili, yabancı turistler ve tatilini uzatan vatandaşlara kaldı.

"Böyle bir havayı Almanya’da bulmanız çok zor"

Almanya’dan tatil için geldiklerini ve her yıl Antalya’yı tercih ettiklerini belirten Bestami Nurettin Alıç isimli gurbetçi, "Biz genellikle her yıl Antalya’ya geliriz. Bayramı Antalya’da geçirmek istedim. Gurbetçi olarak burası çok iyi, şu anda tatilimiz bitti. Bayram bittiği için geri dönüş yapacağız, lakin uçaklar sürekli rötar yaptığı için gecikme oluyor. İnşallah salı ya da çarşamba gitmeyi planlıyoruz. Sahil ve sıcaklık çok iyi, efsane bir şey. Böyle bir havayı Almanya’da bulmanız çok zor. Vatanımız çok iyi, kıymetini bilmemiz gerekiyor." dedi.

"Burada sakinlik var, dinginlik var"

Kurban Bayramı tatili için İstanbul’dan geldiklerini ve tatillerini birkaç gün daha uzatma kararı aldıklarını belirten Bülent Arıcı ise, "Geçen sene de gelmiştik buraya, beğenmiştik. Bu sene tekrar tercih ettik. Antalya güzel, biz seviyoruz. 4-5 gün burada kaldık, bir hafta kadar da Alanya’ya gittik. Birkaç gün daha burada kaldıktan sonra İstanbul’a döneceğiz. İstanbul’un kaosunda yaşanılmaz. Burada sakinlik var, dinginlik var." ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)