Antalya'da tatilde bir kadınla tanışmak istedi! Yemek yediği kadın farklı çıktı...
İHA

dolandırıcıları, ağına düşürdüğü binlerce vatandaşı mağdur etti...

Bu kapsamda ekiplerin çalışmaları hız kesmeden devam ederken güvenlik güçleri, vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Hatay'da yaşayan ve Antalya'ya tatile giden T.S. ise sosyal medya üzerinden tanıştığı kadınla buluşmak istedi.

Sosyal medya üzerinden yapılan tanışma sonrası buluşma, bir restoranda gerçekleşti.

17 bin TL'lik adisyon geldi

İddiaya göre; buluştuğu kadının yiyecek ve içecek isteklerini yerine getiren şahıs, hesap ödemek isteyince 17 bin 270 TL’lik adisyonla karşılaştı.

Hesap karşısında tepki gösteren ve dolandırıldığını fark eden vatandaş, tartışmalar sonrası 9 bin 500 TL hesap ödedi.

Kadının farklı olduğunu fark etti

Restorandan ayrılacağı esnada sosyal medyada konuştuğu kadını karşısında gören T.S., buluştuğu kadının farklı birisi olduğunu anladı.

Dolandırıldığını anlayan şahıs, bu tür oyunlara karşı vatandaşları uyardı.

“Kız bana konum attı; bir yemek yiyelim, açım dedi”

Buluşma öncesi sosyal medyada konuştuğu kadının İzmirli olduğunu söylediğini belirten T.S., şu ifadelere yer verdi:

Hani biraz kafamı dinlemek için Antalya'ya bir tatil amaçlı gezmeye gittim. Akrabalarımız var, onları bir görelim diye. Oraya gittik. Son bir gecemde sosyal medyadan bir tane bayanla tanıştım.

Art niyet bir şey yok. Öyle diyeyim. Kız bana bir konum attı, 'bir yemek yiyelim, açım' dedi. 'Ben de buraya gezmeye geldim, İzmirliyim' dedi. Beraber milletin yoğun olduğu bir bölgeye gitmek istedim.

Kendisi kabul etmedi. 'Gel' dedi. 'Ben Işıklar Caddesi'ndeyim dedi. 'Sana konum attığım yere gel istersen beraber gezelim' dedi.

İsteklerin ardı arkası kesilmeyince durumu fark etti

Restoranda kadının isteklerinin ardı arkasının kesilmediğini söyleyen T.S., şunları söyledi:

Böyle bir 100 metre kadar yürümedik, 'Buraya geçelim mi?' dedi. Restorana geçtik. Kendine şarap istedi. Ben yok demedim. Sonuçta böyle bir gece geçirmek istedik kendisiyle. Et yemeği geldi, tavuk yemeği geldi. Ondan sonra da içecekler geldi. İçecekten sonra tabii yarım saat sürmedi.

Hatta kendi de yemek yemedi. İçecek istedi, ikinci şişe geldi. Ondan sonra nargile istedi. Ondan sonra baktım ileri gitmeye başladı bu.

Hani farkına varmaya başladım bazı şeylerin. Bir içecek daha istedi kendisi. O zaman ben rahatsız olmaya başladım. Rahatsız olunca hesabı ödeyip ben buradan çekip gideyim dedim

"Yanımda oturan bayan da farklı bir bayandı"

Adisyonda gelen hesabın 17 bin 270 TL olduğunu ve hesabın 2 bin TL’den fazla olmayacağını ifade eden T.S., şöyle devam etti:

Hesaba geldiğimizde 17 bin 270 TL bana hesap çıkarıldı. 2 bin liraya vurmayacak bir emeğe bana 17 bin 270 TL para yazdılar. Bu içerisinde yani içecekler sonuçta alkolsüzdü. Alkolsüz olunca da ben itiraz ettim duruma, bu fiyatı kabul etmiyorum diye. Ondan sonra ben 9 bin 500 TL para ödedim.

Zaten parayı ödedikten sonra direkt çıkış yapacağım zaman ben bir tane kızı orada gördüm. Sosyal medyadaki profil resmi olan bayan, konuştuğum bayan olduğunu anladım.

Yanımda oturan bayan da farklı bir bayandı. Bir tuzağa düştüm. Burada bir dolandırıcılık var. Ben insanları uyarmak istiyorum. Ben düştüm, başkalarının düşmemesi için.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)