Euro
10.7987
0.45%
Dolar
9.2531
0.45%
Altın
531.23
0.65%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
596.003
0.55%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Antalya'da Türkiye'nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde 'Muhteşem Timi' adlı timsahın büyüklüğü, görenleri korkuturken, ilgisini de çekiyor.
  • İHA
  • 25.07.2020 - 22:45
  Antalya'da Türkiye'nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi

  Antalya Hayvanat Bahçesi’ne 15 yıl önce 120 santim uzunluğunda getirilen timsah, yıllar ilerledikçe devasa boyuta ulaştı. Şuanda metre uzunluğa, 350 kilogram ağırlığına ulaşan timsah, heybetli görünüşü nedeniyle hayvanat bahçesi yönetimi tarafından ‘Muhteşem Timi’ ismini aldı.

  SIĞMAYINCA ALANI 2 KAT GENİŞLETİLDİ

  Son yıllarda büyüme hızıyla olduğu yere sığmayan timsah için bulunduğu alan 2 katına çıkartıldı, yazlık ve kışlık bölümler oluşturuldu. 650 dönümlük arazide 127 türden 1500 hayvanın yer aldığı hayvanat bahçesinin en dikkat çekici sakini olan ’Muhteşem Timi’nin beslenmesi de haftada iki kez gerçekleşiyor. Kırmızı ve beyaz et ile beslenen timsah, her gün bakıcıları tarafından da sık sık kontrol ediliyor. Timi’nin beslenmenin yanında en sevdiği faaliyetse güneşlenmek ve suya girmek oluyor.

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #1

  "SON YILLARDA ÇOK SÜRATLİ BÜYÜYOR"

  Antalya Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, Muhteşem Timi’yi 15 yıldır misafir etmekten dolayı hem memnun hem de gururlu olduklarını dile getirdi. Timi’nin ziyaretçilerin büyük ilgisini çektiğini ifade eden Arsun, şunları söyledi:

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #2

  “Dıştan cam bir görüntü var. Ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor. Özellikle çocuklarımız onu yüzerken görebiliyor. Son yıllarda özellikle çok süratli büyüdüğünü gözlemledik. Şuan 350 kilo ağırlığında ve 5 metre uzunluğunda. İsminden anlaşılacağı gibi muhteşem bir hayvan. Haftada iki kez besleniyor. Hem kırmızı hem de beyaz eti çok seviyor. Burada mutlu bir hayat sürdüğünü düşünüyorum. Türkiye’deki hayvanat bahçeleri içerisindeki en büyük timsah olduğunu düşünüyoruz. Onu misafir etmekten biz de çok mutluluk duyuyoruz."

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #3

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #4

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #5

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #6

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #7

  Antalya da Türkiye nin en büyük timsahı: Muhteşem Timi #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir