Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
704.602
0.51%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Antalya'da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı

  Antalya'da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı

  Bu akşam başlayacak olan sokağa çıkma yasağı yanlış anlaşılınca, şehrin en işlek caddeleri sessizliğe büründü. Vatandaşlar, yasaklarla ilgili kafa karışıklığı yaşadığını belirtti.
  • DHA
  • 21.11.2020 - 12:48
  • Güncelleme : 21.11.2020 - 13:12

  Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni tedbirler, dün akşam itibariyle uygulanmaya başladı.

  Yeni tedbirler kapsamında saat 20.00'dan itibaren AVM'ler, marketler, kuaför ve güzellik salonları kapanış yaptı.

  Ülke genelinde olduğu Antalya'da da yasaklara uyuldu ve dün saatler 20.00'yi gösterdiğinde iş yerleri kepenk indirdi. Esnaf bugün saat 10.00'da da iş yerlerini açtı. Ancak, bu kez sokaklar boş kaldı.

  Antalya'da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı VİDEO

  SOKAKLAR BOŞ KALDI

  İlk başta açıklanan yasakların uygulama saatleri kafaları karıştırınca vatandaş kendi kendine sokağa çıkma yasağı koydu. Durum böyle olunca da Antalya'nın en işlek cadde ve sokaklarında yok denecek kadar insan sirkülasyonu yaşandı.

  Sokakta mikrofon uzatılan bazı vatandaşların, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yaşadıkları tereddüt, konuşmalarına yansıdı.

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #1

  "KORKUYORUM YALAN DEĞİL, POLİS GÖRSEM KAÇACAĞIM"

  Muratcan Işık yasakların yanlış anlaşıldığını belirterek, “Ben sosyal medyadan sokağa çıkma yasağı olduğunu gördüm. O yüzden dün akşam da çıkamadım. Kimin ne dediği belli değil ki. Bilmiyorum ki şu anda da millet dışarıda. Ceza yesek ne olacak? Hatta yasak mı değil mi ondan da emin değilim. Hiçbir fikrim yok. Korkuyorum ağabey yalan değil. Şimdi polis görsem kaçacağım." dedi.

  Muhabirin “Korkmayın şu an sokağa çıkma yasağı yok." demesi üzerine Işık, “İşte onu bilmiyordum. Az önce teyzem yanıma kahvaltıya gelecekti ama yasak dedi. Ben de ondan öğrendim yasak olduğunu ama baksanıza millet dışarıda geziyor. Yapacak bir şey yok." diye konuştu.

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #2

  "YA YANLIŞ ANLAŞILDI, YA KORKUYORLAR"

  Remziye Sultan Ağca da insanların sokakta olmamasının nedeninin 'korku' olduğunu ifade ederek, “Sokağa çıkma yasağını insanlar ya yanlış anladı, ya da çok korkuyorlar. Ama ben korkmuyorum." dedi.

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #3

  "BU TEDBİR DEVAM ETSİN"

  Nur Şadiye Elmalıoğlu ise koronavirüs vakalarının arttığı belirterek, “İnsanlar onun için çıkmıyorlar. Doğrusunu yapıyorlar. Ben de acil işim vardı diye çıktım. Çok güzel oldu. Bunu daha önce yapmamız lazımdı. Bu vatandaşın da aldığı bir tedbir. Ancak bu şekilde önüne geçebiliriz. Tek tek her birey kendisini kontrol edecek. İnşallah bu tedbir devam etsin ki atlatabilelim." diye konuştu.

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #4

  ARTIK SOKAKLAR BOŞ OLACAK

  Esnaf Yusuf Öztürk ise dün akşam saat 20.00'de iş yerini kapattığını, sabah 10.30 gibi de açtığını belirterek artık sokakların boş olacağını söyledi.

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #5

  "İNŞALLAH BİR AN ÖNCE AYDINLANIR"

  Sercan Çobanoğlu da insanların sokağa çıkma yasağını yanlış anladığına dikkati çekerek, “Şu an saat 11'e çeyrek var ve gördüğünüz gibi caddemiz çok boş. Ne esnaf, ne de halk sokakta. Hala bir korku ve tedirginlik var. Çıkarsam ne olur diye. İnşallah bu da bir an önce aydınlanır." dedi.

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #6

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #7

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #8

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #9

  Antalya da yasaklar yanlış anlaşıldı: Sokaklar boş kaldı #10

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir