Euro
11.1369
0%
Dolar
9.5855
0.01%
Altın
557.21
0.05%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
603.127
1.96%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Aydın'da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası

  Evde zurna çalmayı hobi edinen Hüseyin Güler, sesten rahatsız olan eşinin cezasıyla 40 gün boyunca dağda zurna çalacak.
  • DHA
  • 23.09.2021 - 13:49
  • Güncelleme : 23.09.2021 - 15:41
  Aydın'da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası

  Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Işıklar Mahallesi'nde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Hüseyin Güler, emeklilik sonrası babası ve ağabeyinin de mesleği olan zurnacılığa merak sardı.

  Evde zurna çalan Güler'in çıkardığı uzun süreli ve yüksek ses, 46 yıllık eşi Nilüfer Güler ve komşuları rahatsız etmeye başladı.

  EŞİ 40 GÜNLÜK CEZA VERDİ: ZURNAYI DAĞDA ÇALACAK

  Eşiyle sık sık kavga eden Nilüfer Güler, Hüseyin Güler'in evde zurna çalmasını yasakladı. Güler, eşine 40 gün dağda zurna çalma cezası verip, "Ancak seni o şekilde affederim." deyip, evi terk etti.

  2 Eylül'den bu yana mahallesinin yakınındaki dağlık alanda gündüzleri zurna çalan, geceleri ise evine dönen Hüseyin Güler, 40 günün sonunda eşinin kendisini affetmesini bekliyor.

  Aydın da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası #1

  "YARISINI TAMAMLADIM"

  Pandemi sürecinde evinin balkonunda zurna çaldığı fotoğraflarının olduğunu belirten Hüseyin Güler, "Müzisyen bir aileden geliyorum. Babam ve ağabeyim zurnacıydı. Zurna çalmayı ben de çok seviyorum. Hatta bazen çalarken duygulanıp gözlerimden yaşlar geldiği oluyor. Emekli olduktan sonra evde zurna çalmaya başladım. Eşim zurnanın neden olduğu yüksek sesten rahatsız oluyordu. Uyarılarına rağmen evde çalmaya devam ettiğim için çok kızdı. Bana 'Git zurnanı dağlarda çal' diyerek 40 gün ceza verdi. Ben de jandarmadan izin alarak çalışmalarımı bu noktada yapıyorum. Cezamın yarısı bitti. 40 gün dolduğunda beni affeder mi, bilmiyorum. Affederse kendisine teşekkür edeceğim ama affetmezse dağlarda çalmaya devam edeceğim." diye konuştu.

  Aydın da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası #2

  "UYARILARIMA RAĞMEN DEVAM ETTİ"

  Eşine kızdığı için verdiği cezanın ardından Kuşadası'nda yaşayan kızının yanına giden Nilüfer Güler, "Eşim tüm uyarılarıma rağmen, evde zurna çalmaya devam etti. Zurna sesinden benim gibi komşularım da rahatsız oldu. Eşime 40 gün böyle bir ceza verdim." dedi.

  Aydın'da evde zurna çalan kocaya 40 gün dağda kalma cezası

  Aydın da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası #3

  Aydın da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası #4

  Aydın da evde zurna çalan kocaya dağda kalma cezası #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir