Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.135
2.50%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Aydın'da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu

  Çocuk yaşlarda başladığı sporla iç içe yaşayan hurdacı başkan, günde 80 kilometre dolaşarak topladığı hurdalarla kurduğu kadın voleybol takımını 2'nci Lig'e çıkarmayı başardı.
  • DHA
  • 14.07.2021 - 11:49
  • Güncelleme : 14.07.2021 - 12:43
  Aydın'da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu

  Aydın’ın Kuyucak ilçesine 18 kilometre mesafedeki 850 nüfuslu kırsal Gencelli Mahallesi'nde yaşayan Hayati Kılıçaslan (52), küçük yaşlarda futbol ve voleybolla tanıştı.

  İki sporu da yıllarca yapan Kılıçaslan, 1990'da Gencelli Spor Kulübü'nü kurdu.

  PANDEMİ DE ENGEL OLDU

  2003 yılına kadar amatör liglerde yer alan kulüp daha sonra kapatıldı.

  Kulübün kapanmasına razı olamayan Hayati Kılıçaslan, 2017'de Gencellispor'u yeniden kurdu.

  Bu kez Kadın Futbol Takımı kuran Kılıçaslan, amatörde mücadele verdi ancak pandemi nedeniyle liglere ara verildi.

  Aydın da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu #1

  10 BİN LİRA HARCADI

  Sporsuz yapamadığını belirten Başkan Kılıçaslan, bu yıl kadın voleybolunda Bölgesel Lig'e katılan takımların direkt 2'nci Lig'e alınacağını duyunca Aydın'da voleybol oynayan amatör sporculardan oluşan bir takım oluşturdu.

  Yaklaşık 10 bin lira harcayarak kurduğu takımla Bölgesel Lig'e katılan hurdacı Başkan, 2'nci Lig'e katılma hakkı kazanınca büyük sevinç yaşadı.

  Aydın da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu #2

  'HURDACI BAŞKANDAN 2'NCİ LİG OLUR MU?' DEDİLER

  Hurdacı başkan olmaktan gurur duyduğuna değinen Hayati Kılıçaslan, "Kadın voleybol takımıyla Bölgesel Lig'e katılanların 2'nci Lig'e katılma hakkı doğacağını öğrendik ve hemen bir takım kurdum. Aydın'da amatör takımlarda oynayan voleybolcuları Gencellispor çatısı altında topladım. Üç ayda yapılan çalışmalarla Bölgesel Lig'e katıldık. Üç maç yaptık ezilmedik, çok iyi mücadele ettik. Bu sayede 2'nci Lig'e çıkma hakkı kazandık ve gurur duyduk. 'Hurdacı başkandan 2'nci Lig olur mu?' dediler ama oldu. 1'inci Lig de olur, ardından Sultanlar Ligi de olur. Ben Kuyucak'a ve spora aşığım." dedi.

  Aydın da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu #3

  VATANDAŞLAR DESTEK VERİYOR

  Vatandaşların hurdayla destek verdiğini söyleyen Hayati Kılıçaslan, "Nazilli-Gencelli arasında günlük 80 kilometre yol yapıyorum. Her gün 300 kilo civarında hurda topluyorum. Duyarlı vatandaşlar da çok destek oluyor. Günlük ne kazanıyorsam birazını evime ayırıyorum, gerisini Gencellispor'un kalkınmasına harcıyorum. Hedefim topladığım hurdaların geri dönüşüm tesisini kurmak. Eğer bunu başarırsam Sultanlar Ligi'ne oynayacağımıza inanıyorum. Hurda deyip geçmeyelim, bir hurda bir nefes demektir. Tesis kurmam için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek, kadın voleybol takımı için de Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan destek istiyorum." diye konuştu.

  Aydın da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu #4

  BAŞKAN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

  Oyunculardan Nilay Sayar, "Kendisi fazlasıyla spora aşık ve spora olan sevgisinden dolayı tüm fedakarlığıyla ortada olan birisi. Bize elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Bizi hep destekliyor ve arkamızda duruyor. Başkan elinden geleni yapıyor. Biz de bu durumdan çok mutluyuz." dedi.

  Takımda orta oyuncu olarak görev yapan Gamze Kıvrak ise "Başkanımızdan çok gurur duyuyoruz. Bizleri destekleyen herkese çok teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

  Aydın da hurdadan kazandığı parayla takım kurdu #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir