Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
238.821
0.68%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C

  Bahçe dekorasyonu için harika tüyolar

  Bahçe dekorasyonu için ne yapmak gerekir?
  • Haber Merkezi
  • 05.01.2021 - 12:04
  • Güncelleme : 05.01.2021 - 13:22
  Bahçe dekorasyonu için harika tüyolar

  Bahçe Dekorasyonu İçin Harika Tüyolar

  Bahçe dekorasyonu oldukça geniş kapsamlı bir konu olmasının yanı sıra, günümüzde güzel bir bahçe dekorasyonu yapmak için oldukça fazla seçenek vardır. Ayrıca dekorasyon alanında kullanılabilmesi için oldukça fazla ürün çeşidi bulunmaktadır.

  Özellikle şehir hayatının karmaşasından bunalmış, huzur arayan ve günün tüm yorgunluğunu, stresini, küçücük de olsa yemyeşil bir huzur veren bahçesinde atmak isteyenler için her adım attıklarında içlerinin aydınlanacağı bahçeler hazırlamak oldukça önemlidir. Peki, bahçe dekorasyonu için ne yapmak gerekir?

  Bahçe Dekorasyonunda Çim Halılar

  Bahçe dekorasyonu konusunda en çok tercih edilen ve gerek doğal yapıya zarar vermemesi gerekse de doğal görünümü sayesinde en çok tercih edilen ürünlerden biri çim halılardır. Pek çok farklı çeşidi olan ve birbirinden farklı seçenekler ile karşımıza çıkan çim halılar, oldukça güzel ve kullanışlıdırlar. Ayrıca su israfından kaçınmaya da yardımcı oldukları için bahçe tutkunları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

  Oldukça gerçekçi bir görünüme ve yapıya sahip olan çim halılar, bahçelere oldukça hoş bir hava katmaktadır. Birbirinden farklı doku ve renk seçenekleri ile bahçelerini süslemek isteyen, günün bütün kötü enerjisini sünger gibi çekecek bir tabaka oluşturmak isteyen herkes için en ideal ürünler arasında yer almaktadır.

  Bahçe dekorasyonu için harika tüyolar #1

  Dekorasyonda Havuzlar Önemli!

  Havuzlar, kendilerine verilen rengi yansıtan ve belki de suyun en güzel halini, bu dinginlikte huzur bulmak isteyen kişilere gösteren objelerdir. Bu objelerin hangi rengi yansıtarak ne çeşit bir huzur algısı yaratacağının kararını vermek de elbette bahçesini dekore eden kişiye kalmıştır. Havuzlar, özellikle taban renginin dekorasyonu konusunda oldukça yaratıcı fikirleri kolaylıkla ve kocaman bir şekilde yansıtabildiklerinden dolayı bu alanda pek çok farklı fikir ve çeşit bulunmaktadır.

  Ancak pek çok kişinin tercih ettiği en klasik ve belki de huzurun rengi denildiğinde akla ilk gelen renk olan mavi, havuz tabanlarının renklendirilmesi için farklı biçimlere sokulmuştur. Klasik mermer tasarımların yanı sır, daha parlak, daha canlı ve daha etkileyici bir görünüm elde edebilmek için boyama yöntemi ile cama işlenmiş olan mavi renkli havuz tabanları, huzurlu bir ortam yaratmak için ideal olan havuzları renklendirmek için tercih edilebilmektedir.

  Bahçe dekorasyonu için harika tüyolar #2

  Bahçenin Olmazsa Olmazı Ahşap!

  Bahçe dekorasyonu konusunda, özellikle büyük bahçesi olanların sıklıkla tercih ettiği yapılarda olan çitler için de artık pek çok farklı seçenek mevcuttur. Kurarken, kendinizi dünyanın tüm yorgunluğundan soyutlarmış gibi dingin ve mutlu hissetmeniz için özel olarak hazırlanmış olan de monte çitler sayesinde, karmaşık ve gürültü şehirler ile aranıza kolaylıkla bir duvar örebilirsiniz.

  Çimlerin yanı sıra, ahşabın serin ve insanı kucaklayan dokusu ile bahçelerinde de buluşmak isteyen pek çok kişi için çitlerin ve çimlerin yanı sıra üretilmiş olan ahşap bahçe taban tercih etmektedir. Bahçelere tamamen farklı bir atmosfer katarak, huzuru kendinizde yakalamak oldukça kolaydır.

  Bahçe dekorasyonu için harika tüyolar #3

  Özellikle suya dayanıklı olarak hazırlanmış bahçe taban kaplaması materyalleri de oldukça sık tercihe edilir. Bahçeleri, çimlerin yanı sıra ahşap plakalar ile kaplayarak kendinize bir yürüyüş yolu ya da bahçede bulunan salıncağınıza veya çardağınıza giden özel bir patika kurmanız mümkün olmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken evim yapı marketi ziyaret etmek!

  Renk, desen ve model açısından oldukça zengin içeriklere sahip olan bu ürünler sayesinde bahçelere farklı bir atmosfer katmak hem kolay hem de şık bir seçenek olarak tercih edilmeyi beklemektedir. Açık renklerin ve aydınlık tonların hâkim olduğu bahçelerde koyu renklerin kullanılmasının yanı sıra, daha gizemli bahçeler için karanlığı aydınlatan ışık kümeleri gibi açık renk ahşap plakalar ile bir yol oluşturulması, bahçe dekorasyonu için düşünülmesi gereken fikirler arasında yer almaktadır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir