Euro
10.1237
0.14%
Dolar
8.3205
0.11%
Altın
500.68
0.35%
Borsa
1.454
0%
Bitcoin
376.929
3.69%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Balıkesir'de tam kapanmayla bahçe bakımlarına özen gösterildi

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan 17 günlük tam kapanma sürecinde evde kalan vatandaşlar bahçe bakımına ağırlık verdi.
  • İHA
  • 02.05.2021 - 15:28
  Balıkesir'de tam kapanmayla bahçe bakımlarına özen gösterildi

  Balıkesir’in Edremit Körfezi yöresinde, 17 günlük kapanmada yazlıklar dolarken, evde kalan vatandaşlar da bahçe bakımına ağırlık verdi.

  Adeta bir bahçıvan gibi çalışan vatandaşlar, 17 günlük kapanmayı fırsata çevirdi. Burhaniye’nin Ören Mahallesi'nde oturan vatandaşlar da bahçelerde vakit geçirmeye başladı.

  VAKİTLERİNİ BAHÇELERİNDE GEÇİRİYORLAR

  Kapanmayı fırsata çevirdiğini anlatan Mustafa Devrim, “17 günlük kapanma esnasında ben kendimi bahçeye kapattım. Bahçeyle uğraşıyorum. İyi de oluyor. Canımız da sıkılmıyor. Onları da geliştiriyoruz. Çiçekler açıyor. Domatesleri diktik. Fidanlarımızı yetiştiriyoruz. 17 günlük kapanma bir nevi fırsat oldu. Değerlendirdik. Buraya geldik. Havalar da çok güzel.” dedi.

  Balıkesir de tam kapanmayla bahçe bakımlarına özen gösterildi #1

  FİDAN EKİP, BOYAMA YAPTI

  Hüseyin Bilecen de, "Bu 17 günlük kapanmada bahçıvan olduk. Badanacı boyacı olduk. Her tarafı boyadık. Fidanlarımızı ektik. Bayramı bekliyoruz. Allah, kısmet ederse bayramdan sonra açılırsa daha değişik şeyler yapacağız." dedi.

  Balıkesir de tam kapanmayla bahçe bakımlarına özen gösterildi #2

  GÜZEL HAVALARDAN FAYDALANDILAR

  Filiz Eksik ise, "Hobi bahçemiz var. Değerlendiriyoruz günlerimizi. 17 günlük süreyi torun ile beraber geçiriyoruz. Bahçeyi ekiyoruz. Çiçekler var. Çiçeklere bakıyoruz. Biçiyoruz çimlerimizi. Günlerimizi geçiriyoruz böyle. Havalar da çok güzel.” diye konuştu.

  Balıkesir de tam kapanmayla bahçe bakımlarına özen gösterildi #3

  Balıkesir de tam kapanmayla bahçe bakımlarına özen gösterildi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir