Bingöl'de 25 yıldır bisiklet süren adam, ilk yıllarda ayıplandığını söyledi

Bingöl'ün Genç ilçesinde inşaatlarda sıva ustası olarak çalışan 3 çocuk babası 52 yaşındaki Abdullah Gülenç, çocukluğundan beri bisiklete tutku besliyor.

Bisiklet sürmekten hiç vazgeçmeyen Gülenç, 15 yaşında Manisa’da pazarda ağabeyinin yanında çalışırken bisiklet sürmeyi öğrendi.

Ardından Türkiye’nin farklı illerinde çalışan Abdullah Gülenç, gittiği her yerde bisiklet aldı, ancak memleketine dönerken sattı.

Bingöl'de 25 yıldır bisiklet süren adam, ilk yıllarda ayıplandığını söyledi VİDEO

25 YILDIR AYNI BİSİKLETİ KULLANIYOR

Memleketine dönüp evlenen Gülenç, 1996 yılında yeni bir bisiklet aldı. Abdullah Gülenç, bu bisikleti 25 yıldır kesintisiz kullanıyor.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -1

"KEŞKE BENİM GİBİ HERKES BİSİKLETE BİNSE"

Bisiklete bindiği ilk zamanlarda herkesin kendisini ayıpladığını belirten Abdullah Gülenç, "Söylentilere kulak asmadım, bisiklete binmeye devam ettim. Algıları kırdım. Keşke herkes benim gibi araç yerine bisiklete binse." dedi.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -2

"UTANMIYOR MUSUN BİSİKLETE BİNİYORSUN"

Küçüklükten beri bisiklet hevesinin olduğunu belirten Gülenç, "Evlendikten sonra aldığım bisikletim halen bende duruyor. Bugün en lüks arabam da olsa ben bisiklet sürmeyi tercih ederim. Bazen çarşıda arkadaşlarımı görünce bana niye araba almıyorsun diye soruyorlar. Hatta 2 yıl önce arkadaşlarımdan birinin yanından geçerken bana utanmıyor musun bisiklete biniyorsun dedi. Zoruma gitti, çok incindim. Ben niye utanacağım. Bisikletin herhangi bir ayıp tarafı yok ki dedim." diye konuştu.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -3

"KEŞKE YAŞITIM 4-5 KİŞİ DAHA OLSA BİSİKLET SÜRSEK"

Bisikletiyle her işini gördüğünü belirten Gülenç, şöyle konuştu:

"Sıva ustasıyım, inşaatta çalışıyorum. Malzememi alıp bisikletimle işe gidip, geliyorum. Çarşıya gittiğimde bir şey lazım olduğunda bisikletimle getiriyorum. Benim üzüldüğüm durum keşke diyorum benim yaşlarımda Genç’te 4-5 kişi daha olsa beraber bisiklet sürsek.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -4

"SENİN YAŞINDAKİLER BİSİKLETE BİNMİYOR DİYE SÖYLENİYORLAR"

Bazen benim çocuklarım bana 'baba bisiklete binme senin yaşındakilerin hiçbiri bisiklete binmiyor' diye söyleniyorlar. Onlar da herhalde utanıyor, öyle hissediyorum. Ben isterim ki, Genç’te benim yaşında birkaç kişinin bisikleti olsun, hem spor amaçlı hem can sıkıntısını gidermek için çok iyi bir aktivite.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -5

"HEP SATMAK ZORUNDA KALDIM"

Evlenmeden önce Balıkesir Ayvalık ilçesinde çalışırken ilk bisikletimi aldım. 3 yıl orada kullandım. Genç ilçesine gelirken onu Ayvalık'ta satmak zorunda kaldım. Daha sonrasında Antalya, Alanya ilçesinde çalışırken aynı şekilde bisiklet aldım, ilçeye gelirken satmak zorunda kaldım.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -6

"AY ANNE DEDEYE BAK BİSİKLETE BİNMİŞ"

Ben eve gelirken bisikletimi de getirmek istiyordum ama o günün şartlarında bu çok zordu. İlçemizde de bisiklet yoktu alayım. İlk aldığım yıllarda birçok kişi bana gülüyordu, dalga geçiyordu. Bazen mahalleden geçerken çocuklar beni gördüğünde annelerine 'ay anne bak dede bisiklete binmiş' diyorlar.

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -7

"İLÇEMİZ BİSİKLET KULLANIMINA ÇOK ELVERİŞLİ"

Ben de gülüyorum, keşke diyorum her evde bir bisiklet olsa, ilçemiz bisiklet kullanımına da çok elverişlidir. İlk kullandığım yıllar ile bu yıllar arasında çok fark var, algıları yıktığımı düşünüyorum. Keşke yaşıtlarım da kullansa ben de rahat ederdim."

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -8

25 yıldır aynı bisikleti kullanıyor -9