Petrol
97.86
1.25%
Euro
18.3426
0.24%
Dolar
17.9348
-0.08%
Altın
1.035
0.40%
Borsa
2793
0.00%
Bitcoin
416.734
-4.02%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Bodrum'da bir kadın annelik partisinde bebeğini kaybetti

  Bodrum'da, anneliğe hazırlık partisinde aniden rahatsızlanıp, plasentasının patlamasına bağlı karnındaki 8 aylık bebeğini kaybeden Fatoş Karayel Öksüz, diyalize mahkum oldu.
  • 09.02.2015 - 09:43
  Bodrum'da bir kadın annelik partisinde bebeğini kaybetti

  chelsea.jpg

  İzmirli emlak danışmanı 34 yaşındaki Mustafa Öksüz ile 2 yıl önce evlenen 28 yaşındaki Fatoş Karayel Öksüz, 8 ay önce ilk bebeklerine hamile kaldı. Doğumun yaklaşması üzerine arkadaşlarıyla düzenleyeceği anneliğe hazırlık partisi için (Baby Shower) geçen 16 Ocak'ta evinde hazırlık yapan genç anne adayı tansiyonunun düşmesi sonucu fenalaştı. Yakınları tarafından özel hastaneye kaldırılan Öksüz'ün 2 gün sonra plasentasının patladığı ve bebeğinin kan zehirlenmesi nedeniyle anne karnında öldüğü belirlendi.

  Bunun üzerine Öksüz'ün acil olarak İzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevki yapıldı. Koma halinde geldiği hastanede Öksüz'ün bilincini ve görme yetisini kaybettiği ve böbreklerinin çalışamaz hale geldiği belirlendi. Karnında ölen bebeği alınan Öksüz, hemen yaşam ünitesine bağlandı.

  KAN BULMAK İÇİN BODRUM SEFERBER OLDU

  Genç kadın için doktorlar yoğun kan nakli yapılması gerektiğini bildirdi. İhtiyaç olan kanın sağlanması için memleketi olan Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde seferberlik başlatıldı. Bodrum Belediyesi anons yapıp, cep telefonlarına mesaj göndererek genç Öksüz için kan bağışı çağrısında bulundu. Bu sırada Kızılay'ın da desteğiyle Öksüz için gereken kan toplandı. Kan nakli ve gerekli tedavilerin yapılmasının ardından bilinci ve görme yetisi tekrar yerine gelen Öksüz'ün zehirlenme nedeniyle böbreklerinin çalışamaz durumda olduğu bildirildi.

  Bodrum da bir kadın annelik partisinde bebeğini kaybetti #2

  "KIZIMI DUALAR KURTARACAK"

  Uzun süre diyaliz makinasına bağlı tedavi görecek Öksüz'ün durumuna göre doktorların böbrek nakline karar vereceğini belirten babası Ali Karayel, şöyle dedi: "Kızım tansiyonunun ani düşmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı bize ancak iki gün sonra plasentanın patladığı, bebeğin öldüğü, annenin zehirlendiği söylendi. Erken ve zamanında teşhis konulup, müdahale edilseydi belki bebek de yaşayacaktı. Ancak şu anda tek isteğimiz kızımın sağlığına kavuşması. Dualarımız kızımla."

  Dört çocuğundan biri olan Fatoş'un tedavisi için gereken kanın bulunması için seferber olan Bodrumlulara ve belediyeye teşekkür eden Karayel, "Kızımı bizlerin, Bodrumluların duası kurtaracak, ilk müdahalede ihmal var mı yok mu ona sonra karar vereceğiz" dedi.

  Öksüz'ün uzun sürecek tedavi sürecinde sık sık diyalize bağlanacak olması nedeniyle taburcu edildikten sonra İzmir'e yerleşeceği kaydedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir