Petrol
103.67
0.88%
Euro
17.466
-0.01%
Dolar
17.0048
0.18%
Altın
968.74
0.61%
Borsa
2371
1.46%
Bitcoin
339.257
-0.10%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla takip ediliyor

  Kar yağışının yoğun olduğu Bolu Dağı Tüneli kesiminde ekipler, 24 saat görev yürütüyor.
  • İHA
  • 18.01.2021 - 09:17
  • Güncelleme : 18.01.2021 - 09:52
  Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla takip ediliyor

  Kar yağışı, TEM otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı geçişinde etkili oluyor.

  Kar yağışının zaman zaman tipi ve fırtına şeklinde devam ettiği Bolu Dağı’nda, sürücüler güçlükle ilerliyor.

  Ağır araçların yoğun olarak kullandığı TEM otoyolunda meydana gelen maddi hasarlı kazalar sebebiyle kapanan yol, ekiplerin çalışmalarıyla açılarak normale dönüyor.

  KAMERALARLA TAKİP

  Kar kalınlığının 80 santimetreyi bulduğu TEM’in 23 kilometrelik Bolu Dağı geçişi, Bolu Dağı Bakım ve İşletme Şefliği’nde bulunan 93 kamerayla 24 saat boyunca izleniyor.

  Güzergahta meydana gelen trafik kazası, araç yangını ve araç arızaları, telsiz aracılığıyla ekiplere bildirilerek, olaylara kısa süre içerisinde müdahale ediliyor.

  TEM’in 23 kilometrelik Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla izleniyor ViDEO

  "KAYDA DEĞER BİR SORUNUMUZ OLMADI"

  Bolu Valisi Ahmet Ümit, karla mücadele eden karayolları ekiplerini Bolu Dağı Bakım ve İşletme Şefliği’nde ziyaret etti.

  Çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Ümit, kar yağışının etkili olduğu ilk anlardan itibaren harekete belirterek, “Bölgemizde özlemle beklenen kar dün akşam saatlerinden itibaren geldi. Saat 21.00’den itibaren ilimizde etkili bir şekilde yağış aldı. Yağışlar 10 santim ile 80 santim arasında değişen kar bıraktı. Ekiplerimiz bu sürece hazırlıklıydı ama dün öğle saatlerinden itibaren gerekli hazırlıklar yapıldı. Saat 21.00’den itibaren de harekete geçildi.

  Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla takip ediliyor #1

  Karla birlikte hem karın önlenmesi hem de buzlanmanın önlenmesi için her türlü tedbir alındı. Hem otoyollarımızda hem de karayollarımızda bütün ekiplerimiz koordineli olarak dün sabaha kadar birlikte çalıştık. Bugün de aynı şekilde gündüz süresince de birlikte hareket ettik. Bütün ekiplerimiz canla başla ellerinden geleni yaptılar. Bu süreçte ilimiz sınırları içerisinde kayda değer bir sorunumuz olmadı.” dedi.

  Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla takip ediliyor #2

  SÜRÜCÜLERE UYARI

  Sürücülere de uyarılarda bulunan Ümit, “Bazen tedbirsizlikten kaynaklanan, özellikle tırlarda makaslama diye tabir edilen yolu kapatma durumu ortaya çıkıyor. Buna bağlı olarak diğer araçlar ister istemez zorlanıyor. Devletimizin almış olduğu tedbirlere ek olarak bireysel tedbirler de almak gerekiyor. Kısacası sürücülerimizin de çok tedbirli olması lazım.

  Araçlarını kış şartlarına hazırladıktan sonra yola çıkmaları gerekir. Aksi takdirde bir kişinin küçük bir ihmali yüzünden birçok vatandaşımız ve görevliler onlarla ilgilenmek zorunda kaldığı için ciddi bir mesai harcanıyor. Özellikle kar lastiklerini takarak hareket etsinler. Yetkililerin belirlemiş olduğu tedbirleri de araçlarında taşısınlar." şeklinde konuştu.

  Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla takip ediliyor #3

  Bolu Dağı geçişi 93 kamerayla takip ediliyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir