Bolu'da yakalanan uyuşturucu sanığı: 50 lira kazanacağım diye ceza aldım
DHA

Geçen yıl Ekim ayında meydana gelen olayda, Bolu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul'a uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaştı.

BAL TENEKESİNDE UYUŞTURUCU BULUNDU

Ekipler, Bolu sınırına girdiği belirlenen aracı, TEM yolundaki uygulama noktasında durdurdu. Narkotik köpeği 'Sezar' ile araçta yapılan aramada, bal tenekesinin içine gizlenen 2 kilo eroin ve 824 gram metamfetamin bulundu.

Araçtaki Nusret Baki, gözaltına alınırken, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Nusret Baki hakkında 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Uyuşturucu sanığı: 50 lira kazanacağım, derken hapis ve para cezası aldım -2

SAVUNMASINDA İYİLİK YAPMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında savunma yapan sanık Nusret Baki, "İyilik yapayım, derken başıma böyle çirkin bir olay geldi. Yakalanmadan 1 gün önce Van otobüs terminalinde tanımadığım kişi yanıma gelerek 50 lira karşılığında 2 bal tenekesini İstanbul’a götürmemi ve akrabalarının kendisinden balları alacağını söyledi. Ben de teklifi kabul ettim. İçerisinde uyuşturucu madde olduğunu bilsem böyle bir işe kalkışır mıydım?” dedi.

Uyuşturucu sanığı: 50 lira kazanacağım, derken hapis ve para cezası aldım -3

15 YIL HAPİS, 40 BİN LİRA PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

Mahkeme heyeti, iyi hal indirimi uyguladığı sanığın 15 yıl hapis ve 40 bin lira para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

"50 LİRA KAZANACAĞIM DERKEN, CEZA ALDIM. ÇOK PİŞMANIM"

Nusret Baki, aldığı cezayı öğrenince "50 lira kazanacağım, derken 15 yıl hapis cezası ve 40 bin lira para cezası aldım. Çok pişmanım" dedi.

Uyuşturucu sanığı: 50 lira kazanacağım, derken hapis ve para cezası aldım -1

Uyuşturucu sanığı: 50 lira kazanacağım, derken hapis ve para cezası aldım -4

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)