İHA

Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında...

6 Şubat depremine Hatay’ın Payas ilçesinde yakalanan Nazan Çimen, depremin ardından yaşadığı korku ile Hatay’dan Burdur’a geldi.

Burada mahalle muhtarının yardımıyla yerleştiği evde tek başına yaşayan Çimen, Cumhuriyet kadını olarak 100’üncü yılda evine bayrak asmak istediği.

112 Acil Çağrı Merkezini arayarak polis ekiplerinden bu konuda yardım istedi. Çimen’in istediği Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube polisleri tarafından yerine getirildi.

Pastalı sürpriz

Çimen’e bayrağı teslim etmek için giden ekipler, doğum günü olduğunu öğrenince pastalı sürpriz yaptı.

Polisleri pasta ile karşısında gördüğünde çok duygulandığını dile getiren Nazan Çimen gözyaşlarına hakim olamadı.

"O bayrağı bin kere öptüm"

Polislerin pastalı sürprizini anlatan Nazan Çimen, “Benim haberim yok pasta almışlar, asansörde yakmışlar. Kapıyı çaldılar bir baktım ki üfle dediler. Ben şok oldum. Ağladım böyle çok duygulandım. O bayrağı bin kere öptüm. Hiçbir şey önemli değil de o bayrakla polislerin bana gelmesini asla unutamam” dedi.

Babasının da emekli polis olduğunu hatırlatan Çimen, şunları söyledi:

O gün benim benim doğum günümdü ayın 25’inde. Düşündüm taşındım ne yapabilirim diye. Cumhuriyet'in 100’üncü yılında mutlaka balkonuma asmam lazım dedim. Sonra aklıma 112 Acil Çağrı Merkezi geldi.

112’yi arayıp bayrak istediğimi söyledim. Beni emniyete yönlendirdiler. Polisler, kurban olduklarım nasıl yardım ettiler anlatamam. Hem pasta alıp sürpriz yaptılar hem de bayrak getirdiler. Bin bir coşku ile astık onu.

"Bana ev bağışlasalar bu kadar sevinmezdim"

Polislerin yaptığı sürpriz nedeniyle çok sevindiğini söyleyen Nazan Çimen, şöyle devam etti:

Bayrak getirdiklerini gördüğümde çok sevindim. Bana bir ev bağışlasalardı veya milyarlar verselerdi bu kadar makbule geçmezdi. Polisleri karşımda gördüğümde ben de polis kızı olduğum için çok duygulandım. Babamı gördüm onlarda, babamın arkadaşlarını gördüm.

Öyle bir his duydum. Onlara karşı öyle bir sevgi oluştu ki içimde anlatamam. Bir de giderken bana 'Teyzem sen yalnız yaşıyorsun. Eğer herhangi bir isteğin olduğu zaman bize haber ver biz sana yardımcı oluruz' dediler. Allah’a çok şükür maddi olarak bir sıkıntım yok.

"Onların bana sarıldığı gibi annem babam sarılmadı"

Polislerin ona gösterdiği ilginin çok hoşuna gittiğini de söyleyen Çimen, şöyle dedi:

Onlara sarıldığımda öyle bir duygulandım ki anlatamam. O kızlar, hele o genç delikanlı polislerimiz bana nasıl sarıldılar biliyor musunuz? O kadar büyük bir coşku ile sarıldılar ki tarifi yok onun. Annem babam bana öyle sarılmadılar. Gerçekten ben onlarla öyle sarılmamıştım.

Bayrağı astı

Nazan Çimen, polis ekiplerinin teslim ettiği bayrağı öperek balkonu astı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)