Burdur'daki yamaç paraşütçüsü, kansere yenildi

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Burdur İl Temsilcisi ve Burdur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü Başkanı Bahri Kılıçaslan, midesinde zaman zaman ağrı hissetmeye başladı.

44 yaşındaki Kılıçaslan, midesinde meydana gelen ağrıları kontrol ettirmek için 2019 yılı Ağustos ayında Antalya'daki özel bir hastaneye gitti.

Burada yapılan tetkiklerin ardından Bahri Kılıçaslan'a, mide kanseri teşhisi konuldu. Kanser teşhisinden sonra kemoterapi tedavisi başlayan Kılıçaslan, uçmaktan vazgeçmedi.

KANSERE YENİK DÜŞTÜ

Hem il temsilcisi hem de kulüp başkanı olarak yamaç paraşütü yapmaktan ve etkinliklere katılmaktan vazgeçmeyen Bahri Kılıçaslan, kanser tedavisi gördüğü Burdur Devlet Hastanesi'nde bu sabah yaşamını yitirdi. Bahri Kılıçaslan'ın cenazesinin, Ağlasun ilçesi Yeşilbaşköy köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

"UÇMAK BENİ MOTİVE EDİYOR"

Kansere yakalandığını öğrendiği ilk dönemlerde Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklama yapan Bahri Kılıçaslan, o dönem arkadaşlarıyla yamaç paraşütü yapmaya gittiğini anlatırken, yamaç paraşütüne olan sevgisini şu sözlerle anlatmıştı:

"11 yıldır yamaç paraşütü yapıyorum. Allah'ın takdiri mide kanseri diye bir hastalığa yakalandık. Doktorlar 'istirahat et, bağışıklık sistemi düştüğü için dışarı çıkmayacaksın' dedi. Ama biz bu sporu yıllardır yapıyoruz. Uçmak beni motive ediyor ve adrenalin salgılıyor.

Onun için ister istemez uçma isteği oluştu. Arkadaşların yanına gittim. Ben de uçtum. Bana çok büyük faydası oldu. Moral ve motivasyon oldu benim için. Bu tamamıyla moral ve motivasyonla geçen bir hastalık. Kısacası hiçbir şeyi kafaya takmayın. Yamaç paraşütü yapıyorsanız uçun, başka sporları yapıyorsanız yapmaya devam edin.

Kesinlikle sosyal etkinliklerinize devam edin. Allah'ın verdiği bu dertten kurtulduktan sonra Burdur'daki paraşütçü arkadaşlarımla uçmaya devam edeceğim. Bizim uçtuğumuzu gören arkadaşlarımız bize moral verdi. Onların bize söyledikleri bizi de motive etti."

Hastalığına rağmen yamaç paraşütünden vazgeçmemişti, kansere yenildi -1

Hastalığına rağmen yamaç paraşütünden vazgeçmemişti, kansere yenildi -2

Hastalığına rağmen yamaç paraşütünden vazgeçmemişti, kansere yenildi -3