Bursa’da eşi için 70 metrelik teleferik yaptı
İHA

Bursa'nın Kestel ilçesi Uludağ eteklerindeki kırsal mahallede yaşayan 59 yaşındaki Refik Atmaca, kısa bir süre önce rahatsızlanarak yürümekte zorluk çeken 41 yıllık eşi Pembe Atmaca’nın bahçeye gidip güzel vakit geçirebilmesi için iki dağın arasında bulunan boşluğa, yaklaşık 70 metrelik teleferik inşa etti.

Yaz kış burada yaşadıklarını belirten 6 çocuk sahibi Atmaca Ailesi, kışın en zorlu şartlarında bile burada teleferik sayesinde hayatlarına devam ediyor.

"HEVESİ KIRILINCA AKLIMA BÖYLE BİR ŞEY GELDİ"

Aşkın yaşının olmadığını belirten Refik Atmaca, "41 yıllık evliyiz. Biz bu bahçeyi tavuk bakmak için aldık. Çünkü eşim çok hevesliydi. Dizlerinden rahatsız olduğu için aşağıya inemiyor. Düz yolda bile 10 metre yürüyebiliyor. Baktım hevesi kırılınca aklıma böyle bir şey geldi. Elektrik yoktu, jeneratör aldım. Böyle bir araba düşündüm. Yaptım, çok da güzel oldu. Fren sistemi de iyi oldu. Millet binmeye korkuyor, ama ben 1 ton yük yükledim. Deneme amaçlı eşimi bindirdiğim için çekti. Sıkıntı yaşamadık. Şimdi eşim de artık bahçeye inip hayvanlarla ilgilenebiliyor. Onun için yaptım. Çok mutluyum.’’ dedi.

Refik Atmaca

"ONU ÇOK SEVİYORUM"

Mutluluğunu gizleyemeyen Pembe Atmaca ise, "Bahçeyi aldık. Ama rahatsız olduğum için inemiyordum. Teleferiği sırf benim için yaptı. Allah razı olsun. Onu çok seviyorum. Beni bu güzelliklerden mahrum bırakmadı.’’ dedi.

Bursa’da eşi için 70 metrelik teleferik yaptı VİDEO

Refik Atmaca

Refik Atmaca

Refik Atmaca

Refik Atmaca

Refik Atmaca

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)