Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
770.430
-2.38%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Çanakkale'de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı

  Çanakkale'de yaşayan Ali Güven, 4 yıl önce hayatını kaybeden eşi Münire Güven'den miras kalan arsanın satışından elde ettiği 35 bin lira ile ikinci evliliğini yapmayı planlayınca dolandırıldı.
  • DHA
  • 26.01.2021 - 09:34
  • Güncelleme : 26.01.2021 - 09:59
  Çanakkale'de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı

  Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Menderes Mahallesi'nde bir hayırseverin evinde kira ödemeden yaşamını sürdüren KOAH hastası 65 yaşındaki Ali Güven'in 30 yıllık eşi Münire Güven, 4 yıl önce hayatını kaybetti.

  İkinci kez evlenmek isteyen Güven'e, bir yakını Gülay Ş. isimli kadını önerdi. Ali Güven de kadınla tanışmak için İzmir'in Selçuk ilçesine gitti.

  EŞİNDEN KALAN ARSAYI SATTI

  Gülay Ş.'yi de alıp, Bayramiç'e döndü. Güven, kadının evlilik için şart koştuğu altınları ise ölen eşinden kalan arsanın satışından elde ettiği parayla satın aldı. Ali Güven, altınların yanı sıra bir miktar parayı da evleneceği Gülay Ş.'ye nikah hazırlığı yapması için verdi.

  Çanakkale de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı #1

  ALTIN VE PARALARLA ORTADAN KAYBOLDU

  Altın ve parayı alan kadın, özel eşyalarını alma bahanesiyle Ali Güven ile Selçuk ilçesine gitti. Evinin yakınına geldiğinde de Güven'e "Sen burada bekle, ben eşyalarımı alıp geleceğim." dedi.

  Ali Güven, saatlerce beklemesine rağmen kadın gelmeyince memleketi Bayramiç'e geri döndü.

  Tüm girişimine rağmen Gülay Ş.'ye ulaşamayan Güven, evlilik için yardımcı olan kişiyle birlikte Bayramiç Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Çanakkale de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı #2

  "O PARAYLA EV ALACAKTIM"

  Ali Güven, "Hanımıma 30 sene baktım. Yaklaşık 4 yıl önce öldü. Hanımdan kalan tarla satıldı. Bana 35 bin lira düştü. Ev almayı hayal ediyordum. Ancak evlenmek isterken dolandırıldım. Bir bayan ile tanıştırıldım. Bankaya gidip parayı çektik, sonra kuyumcuya gittik. İstediği altınları aldık. Kadın altınları çantasına koydu. Sonra otobüse bindik, Selçuk'a gittik. 'Ben eşyaları alıp gelecem, sen bekle' dedi. Ne gelen var ne giden. Sonra üzerimde kalan 100 lira ile Bayramiç'e geri döndüm. Bütün param gitti, zor durumda kaldım. 'Evlenecem seninle' deyip beni kandırdı. Eşimin tarlasından bana kalan parayla ev alacaktım, o para da gitti." dedi.

  Çanakkale de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı #3

  Çanakkale de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı #4

  Çanakkale de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı #5

  Çanakkale de yaşlı adam evlilik vaadiyle dolandırıldı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir