Euro
10.133
0.74%
Dolar
8.5951
0.81%
Altın
487.07
1.36%
Borsa
1.422
0.27%
Bitcoin
407.428
0.49%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Çatışmada gazi olan onbaşı çatışma anını anlattı

  Hakkari'de 3 askerin şehit olduğu saldırıda teröristlerle yaralı olarak mücadele eden Jandarma Onbaşı Uçmak, çatışma anını anlattı.
  • AA
  • 23.08.2015 - 14:46
  Çatışmada gazi olan onbaşı çatışma anını anlattı

  Çatışmada gazi olan onbaşı çatışma anını anlattı #1

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 3 askerin şehit olduğu saldırıda yaralı olmasına rağmen çatışmaya devam eden Konyalı Uzman Jandarma Onbaşı Bahri Uçmak, çatışma sırasında teröristlere kahramanca verdikleri karşılığı anlattı.

  MAYIN TARAMASI YAPANLARIN GÜVENLİĞİNİ ALIYORDUK

  Arkadaşlarına hep "kardeşlerim" diye hitap eden Uçmak, olay günü mayın taraması yapan askerlerin güvenliği için gece yola çıktıklarını söyledi.Bölgeye vardıklarında gerekli hazırlıkları yapmaya başladıklarını ifade eden Uçmak, şunları kaydetti:

  "Mayın taraması yapanların güvenliğini alıyorduk. İki mayın bulunarak patlatıldı. Bu sırada taciz ateşi yapılınca mayıncılar geri çekildi. Dönüş yolunda dinlenirken saldırdılar ve anında karşılık verdik. Vatan hainlerini öldürmeye çalıştık.

  YARALI HALDE ÇATIŞMAYA DEVAM ETTİM

  Yanımıza düşen roket patlamadı. Onlar geri çekilene kadar karşılık verdik. Çatışma esnasında vurulduğumu, kolumdaki kanı görünce fark ettim. Yaralı halde çatışmaya devam ettim. Sonra gelen helikopterlerle bölgeden ayrıldık.

  Çatışmada gazi olan onbaşı çatışma anını anlattı #2

  ŞEHİT OLAN TİM KOMUTANIMIZIN SON GÖREVİYDİ

  Şehit askerlerimize üzüldüm ama şehit oldular ve cennete gittiler. Şehit olan tim komutanımız Astsubay Dursun Taştiken'in son göreviydi. Çocuğu olacağı için çok heyecanlıydı ve izne ayrılacaktı.

  "ARKADAŞLARIMIN KANINI YERDE BIRAKMAYACAĞIM"

  Şehit olmak inşallah bize de nasip olur. Şehit olmak herkese nasip olmaz, ben de şehit olmak isterim. Bu vatan uğruna canımızı seve seve veririz. Vatanımıza canımız feda. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Kolum iyileşir iyileşmez hemen gidip, arkadaşlarımın kanını yerde bırakmayacağım" 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir