Dolar
7.2644
0.4952%
Euro
8.6055
-0.0801%
Altın
2052.29
-0.5302%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
482.318
0.6028%
Bitcoin
86014.43
0.5287%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Chiristina Hendricks'in memeleri moda oldu

  'Mad Men' dizisiyle baslayan konik meme estetigi modasi Turkiye'de..
  • 09.01.2013 - 12:23
  Chiristina Hendricks'in memeleri moda oldu

  Chiristina Hendricks in memeleri moda oldu #1

  Tüm Dünyada izlenme rekorları kıran Mad Men başrol oyuncusu Christina Hendricks'in göğüsleri meme estetiğinde yeni bir trend yarattı. Meme dokusunu yukarı çekip belirginleştiren "Konik Meme Estetiği" ile dolgun ve doğal bir görünüm sağlanıyor.

  MEME KONİSİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİLİYOR

  Son aylarda Mad Men dizisinin yıldızı Christina Hendricks'inki gibi çıkık ve konik formdaki göğüslerin talep edildiğini söyleyen ArtPlast Estetik Cerrahi Kliniği'nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; "Yerçekimi, kilo alıp vermek, doğum ve zamanın etkisiyle memeye form veren yağ dokusunun azalır, memenin konik formunu bozulur. Uyguladığımız özel toparlama, dikleştirme yöntemi ve konik silikon takviyesiyle Christina Hendricks etkisi yakalamak mümkün. Ancak biz hekimler gövde genişliği ve boyla orantılı, doğal görünüme uyumlu meme estetiğinde yanayız' açıklaması yaptı. Konik meme estetiği Dr. Özdemir ve ekibi tarafından, uygun adaylara uygulanmaya başladı. Özdemir; meme estetiği operasyonu için kendisine başvuran her on hastadan ikisinin Hendricks gibi memelere sahip olma isteğiyle geldiğini, anatomisi uygun hastalarda yöntemin başarıyla uygulandığını belirtti.

  Konik meme estetiği nedir?

  Hacmini ve diri görünümünü kaybetmiş memelere doğal konik biçiminin yeniden kazandırıldığı bu operasyonda; memenin üst kutbundaki dolgunluğun azalması cohesive jel silikonla takviye ediliyor. Sırta doğru uzanan fazlalıklar varsa bunlar Vaser Liposelection ile toplanıyor ve memelerin arasındaki oluk fazla açıksa doku gel takviye ile tamamlanarak meme konisi yeniden sağlanıyor. Gösterişli ölçüleri ve göğüs dekoltesi kullanmayı seven kadınların tercih ettiği konik meme estetiği; uygun bedenlerde çok doğal sonuçlar veriyor ve zamanla formda herhangi bir deformasyon görülmüyor.

  Konik silikonlar katlantı çizgisinden yerleştirilmektedir. Bu yöntem meme başı duyusunun kaybı ya da emzirme yeteneğini hiçbir risk altında bırakmaz. Ameliyat süresi diğer yöntemlere göre kısadır (anesteziye bağlı komplikasyonları minimuma düşürür) Ameliyat sonrası oluşacak izin çok iyi gizlenebilecek bir yerde olur ve çoğunlukla hemen hiç fark edilmez.

  Konik meme estetiğini kimler tercih ediyor?

  Konik meme protezi ideal ölçünüze yakın ya da daha büyük göğüsler isteyenler için ideal bir biçim sunar. Eğer göğüs dekoltesini bol kullanıyorsanız, sahne, Sinema sanatçılığı gibi görselliğin önde olduğu bir iş yapıyorsanız ya da sadece beğendiğiniz için daha büyük, dolgun ama doğal göğüsler istiyorsanız konik meme estetiği size göredir. Konik meme estetiği; meme estetiği sonrası iddialı ölçülere sahip olmak isteyenlerin mevcutlar içinde en doğal görünümlü seçeneğidir. Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Bad Men dizisinin güzel yıldızı Christina Hendricks konik meme estetiği için gerçekten ideal ölçülere sahip, onun fotoğrafları birçok hastaya da daha iddialı meme protezi seçme konusunda cesaret veriyor.

  'YA BEĞENMEZSEM' ENDİŞESİ YOK

  Dr. Özdemir, meme estetiğinde yeni bir trend olan konik meme estetiği sonuçlarının, özel bir fotoğraflama teknolojisiyle operasyon öncesi gösterebildiklerini de belirtti. 3D Vectra adlı, NASA tarafından geliştirilen özel görüntüleme sistemi; planlanan operasyonun sonuçlarını gerçeğe % 90'lara varan doğruluk payı ile; tüm açılardan ve 3 boyutlu olarak ameliyat gösterebiliyor.

  KONİK MEME ESTETİĞİ SERTİFİKASI

  Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; geçtiğimiz yıl bir markada sanayi tipi silikonların meme silikonları içinde kullanıldığı haberi panik yarattı. Kliniğimizde, senelerdir silikon meme protezi taktıran herkese kullanılan protezin sertifikasının bir kopyasını iletiyoruz. Konik meme protezi isteyenler de güvenlikleri ve sağlıkları için bu sertifikasyonu mutlaka talep etmeli' diyor.

  Meme Estetiğinde dünya ortalamasının üzerindeyiz

  ISAPS; Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği'nin verilerine göre dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlar arasında yıllar boyu ilk üç sıradan aşağıya inmeyen ameliyat Göğüs Estetiği. Türkiye'de bu oran Dünya ortalamasının üzerinde. Özetle; 'Türk kadını göğüslerinden memnun değil ' diyebiliriz.

  Meme estetiğinde silikon boyutu boy ve kilo oranları düşünülerek yapılmalı

  İster konik ister farklı bir biçim protez takılsın, boyutlarını seçerken boy, kilo, yaşam biçiminiz ve giyim tarzınızı düşünerek seçim yapmalısınız. Aynı göğüs ölçüsü farklı boylardaki kadınlarda bambaşka algılar yaratır. Klasik 90-60-90 ölçülerini düşünün 1.50 boyunda ve bu ölçülere sahipseniz hakim estetik anlayışa göre, aynı etkiyi yaratmanız güçtür. Bu ölçülere günümüz estetik anlayışında 1.70 1.80 arası boy ile güzel kabul ediliyor. 90 beden ve üzeri bir meme protezine sahip olmak istiyorsanız bu kriterleri de düşünmenizde yarar var.

  Güncel standartlara göre memeniz ideal oranda mı? ölçün:

  Hangi beden olursanız olun bedeninize uygun meme büyüklüğüne sahip olup olmadığınızı rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Bunun için mezura ile meme başlarından geçen hattın çapını ölçmeniz yeterlidir. Bu ölçü, göğüs çapınızdan 12-15 cm daha fazla ise siz ideal büyüklükte memelere sahipsiniz denebilir. Yani 75 beden bir bayanın meme başlarından geçen hattın çapı 87-90 cm ise bu büyüklük normal olarak algılanır ve B cup olarak adlandırılır. Bu ölçü değerlendirmesinde D cup ve ilerisi büyük göğüs olarak değerlendirilir. Ancak meme başlarının yeri de çok önemli. Meme başları, meme katlantı çizgisinin altında olan kişiler de B cup sutyen giyiyor olabilirler ve göğüslerinden memnun olmayabilirler. Normal büyüklükte ama sarkık memeler de yine cerrahi olarak rahatlıkla düzeltilebilen problemler arasında.

  Görüş Bildir