Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
350.083
-2.05%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Çorum'da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı

  Hasta yakını tarafından şiddete maruz kalan hemşire, zanlının hastaneye 200 pijama bağışlaması şartıyla şikayetinden vazgeçti.
  • İHA
  • 23.02.2021 - 13:27
  • Güncelleme : 23.02.2021 - 15:29
  Çorum'da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı

  5 yıldır Çorum'daki Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi’nde sorumlu hemşire olarak görev yapan 30 yaşındaki Neşe Aygün, 2018 yılı Nisan ayında sözel saldırı ve tehdite uğradı.

  Olayla ilgili beyaz kod vermesinin ardından dava açıldığını anlatan Aygün, uzlaşmanın öngörüldüğünü belirtti.

  Çorum'da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı VİDEO


  200 ADET PİJAMA BAĞIŞI İSTEDİ

  Hemşire Aygün, “Dava sonucunda hakim uzlaşma yoluna gidebileceğimiz öngörüldü. Öncelikle mesleğim ve hastanemin itibarını düşünerek uzlaşma yoluna gidebileceğimi dile getirdim. Yatan hastalarda yaşanan sıkıntıları da göz önüne alarak karşı taraftan hastaneye pijama bağışlaması talebinde bulundum. Onlar da bu talebimi kabul ettiler. Hastaneye bayan ve erkek olmak üzere 200 adet pijama bağışında bulundular. Davamız da bu şekilde takipsizlikle sonuçlandı.” dedi.

  Çorum da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı #1

  "HASTALAR İÇİN BİR ŞEY YAPILSIN İSTEDİM"

  Sürekli hastalarla iç içe olduklarını ve hastaların yaşadığı zor koşulların farkında olduklarını anlatan Aygün, “Servisimizde hastalarımızın durumu biraz daha ağır. Hastalar için bir şeyler yapmak istedim. Onlara destek olsun istedim. Bir şeyler yapılsın istedim. O yüzden böyle bir talepte bulundum.” ifadelerini kullandı.

  Çorum da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı #2

  "BİZ İNSANLARA CAN OLURKEN CANIMIZDAN OLUYORUZ"

  “Biz insanlara yeri geliyor can olmaya çalışıyoruz, onlara can olurken canımızdan oluyoruz. Şiddetin hiçbir türlüsünü hak ettiğimizi düşünmüyorum.” diyen Aygün, “İnşallah bu küçük bir farkındalık olur ve insanlar artık sağlık çalışanlarına bu gözle bakmaz. Hastalar, hasta yakınları bizim kendi ailemiz. Biz onları öyle görüyoruz. Onlar da bizi çocukları gibi görsünler ve sözel, fiziksel hiçbir şekilde şiddet uygulamasınlar.” şeklinde konuştu.

  Çorum da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı #3

  "SAĞLIKTA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS DİYORUM"

  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şennur Şimsek ise, “Sağlık çalışanları hem ülkemizde hem dünyada koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir mücadele içiresinde. Sağlık çalışanları büyük bir özveri, sabır ile görevini yerine getirmeye çalışıyor. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hiçbir türünü asla onaylamıyoruz. Sağlıkta şiddete sıfır tolerans diyorum. Neşe hemşiremiz de uğradığı sözel ve tehdide rağmen hastanesini düşünerek örnek bir çalışmaya imza attı. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

  Şimşek, Neşe hemşireye teşekkür plaketi verdi.

  Çorum da şiddete uğrayan hemşire, pijama bağışı karşılığında uzlaştı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir