Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.122
0.19%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı örnekleri

  Tüm iş arayanlar, başvurdukları her rol için özel bir ön yazı oluşturmayı öğrenmelidir. Peki etkileyici bir önyazı nasıl yazılır? İşte ipuçları ve örnekler...
  • Haber Merkezi
  • 28.09.2021 - 14:21
  CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı örnekleri

  Hangi sektörde veya kariyerinizde hangi seviyede olursanız olun, potansiyel işverenler tarafından fark edilmek için profesyonel bir ön yazı yazmanız gerekecektir.

  Yeni mezunsanız, iş arıyorsanız, sektör değiştirmek istiyorsanız veya deneyimsiz iseniz, önyazı sizin için daha kritik bir öneme sahip.

  İnsan kaynakları veya işe alım uzmanları, sektöre özel deneyiminizi, başarılarınızı ve kimlik bilgilerinizi vurgulayarak oluşturduğunuz ön yazıdan oldukça etkilenebilir.

  Kapak mektubu olarak da adlandırabileceğimiz önyazı, özgeçmişinizdeki kritik ayrıntıları detaylandırmanıza ve pozisyon için neden en nitelikli aday olduğunuzu açıklamanıza yardımcı olacaktır.

  Peki iyi ve dikkat çekici bir önyazı nasıl yazılır? Önyazıda nelerden bahsedilmelidir? İşte ipuçlarımız...

  CV ÖNYAZISI NASIL YAZILIR?

  'Gönder'e basmadan önce, ön yazınızın özenli, profesyonel görünümlü ve söz konusu şirkete ve role göre kişiselleştirilmiş olduğundan emin olmanız önemlidir.

  Özgeçmişiniz için mükemmel önyazı aşağıdaki dört bölümden oluşmalıdır:

  • Selamlama: İşe alım yöneticisine adıyla hitap eden profesyonel bir selamlama
  • Giriş: Kendinizi ve açık pozisyona başvurma niyetinizi tanıtan, dikkat çekici bir açılış paragrafı
  • Ana paragraf: İlgili mesleki deneyiminizi, başarılarınızı, becerilerinizi ve eğitiminizi açıklayan bir veya iki paragraf
  • Kapanış paragrafı : İşe alım yöneticisinden sizi bir görüşmeye davet etmesini isteyen bir harekete geçirici mesaj. Örneğin, "Markanızın stratejik vizyonunu hayata geçiren görüntüleri nasıl oluşturabileceğimi sizinle tartışma fırsatını çok isterim. Bana 999-999-999 veya xxx@xmail.com adresinden ulaşılabilirsibiz. Zaman ayırdığın için çok teşekkürler. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum."

  CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı örnekleri #1

  ÖNYAZI ÖRNEKLERİ

  Kuruluşunuza değer katabileceğimi biliyorum ve deneyim ve becerilerimin (şirket adı) büyümesine ve başarısına nasıl katkıda bulunabileceğini tartışma şansını çok isterim. Başvurumu incelemeye zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa (e-posta veya telefon numarası girin) adresinde müsaitim.

  Pozisyonu ve şirketiniz için neler yapabileceğimi tartışmak için her fırsatı bekliyorum. Vizyonum ve değerlerimin (şirket) markasıyla uyumlu olduğuna ve kuruluşunuz için mükemmel bir uyum sağlayacağıma inanıyorum. Özgeçmişimi incelemeye zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

  Başvurumu değerlendirdiğiniz için teşekkür ederim. Sektördeki uzmanlığımı ve deneyimimi, büyümesine ve başarısına katkıda bulunabileceğim sizinki gibi bir kuruluşa getirmeyi umuyorum. Herhangi bir ek bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen (telefon numarası veya e-posta girin) adresinden benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  CV için önyazı nasıl yazılır? İş garantili önyazı örnekleri #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir