Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
414.637
0.93%
26ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 26 C

  Dedesini yangında kaybeden Reyhan, başkalarına yardım etmeye devam ediyor

  Çevresinde koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamayan yaşlılara yardım etmesiyle tanınan Reyhan Yüksel, dedesini kaybettiği orman yangını sonrası da yardım faaliyetlerini sürdürüyor.
  • AA
  • 02.08.2021 - 06:04
  • Güncelleme : 02.08.2021 - 08:57
  Dedesini yangında kaybeden Reyhan, başkalarına yardım etmeye devam ediyor

  Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi 23 yaşındaki Reyhan Yüksel, koronavirüs salgınında ihtiyaç sahibi yaşlılara yardım etmesiyle tanınıyor.

  Yüksel, dedesini kaybettiği orman yangını sonrası da yardım faaliyetlerine katılıyor.

  DEDESİNİ ORMAN YANGININDA KAYBETTİ

  Özellikle koronavirüs döneminde yaşlıların bağ ve bahçe işlerine yardım eden, maske dağıtan, saç ve sakallarını kesen Yüksel, Manavgat'ın farklı noktalarında 28 Temmuz'da öğle saatlerinde çıkan orman yangını sonrası da insanlara yardım etmek için hemen harekete geçti.

  Yardım faaliyetleri için kolları sıvayan Yüksel, ertesi gün Akseki ilçesine 45 kilometre uzaktaki Kepezbeleni Mahallesi'ndeki orman yangınında dedesi Hasan Ali Yüksel'i kaybetti.

  Dedesini yangında kaybeden Reyhan, başkalarına yardım etmeye devam ediyor #1

  ''YANGIN HABERİYLE YÜREKLER ALEV ALDI''

  Acısını bastırıp söndürme çalışmalarına katılanlara kumanya ulaştıran Yüksel, koronavirüs süresince okulların açılmamasını değerlendirerek yaşları ilerlemiş kişilere yardım ettiğini söyledi.

  Tüm sağlık çalışanlarının koronavirüse karşı verdikleri mücadeleye kendisinin de bu şekilde destek olmaya çalıştığını aktaran Yüksel, yangın haberiyle de yüreklerinin alev aldığını dile getirdi.

  Gönüllü dağıtım çalışmalarına katıldığını anlatan Yüksel, pansiyona yerleştirilenlere yemek ve kıyafet yardımı yaptıklarını ifade etti.

  Dedesinin bulunduğu mahallede çıkan yangında, dedesi hariç herkesin kurtulduğunu belirten Yüksel, "Dedem Hasan Ali Yüksel, yangını söndürmeye çalışırken dumandan zehirlendi ve evin önünde vefat etti. Hiçbir yeri yanmadı sadece yoğun dumana maruz kaldığı için hayatını kaybetti." dedi.

  Dedesini yangında kaybeden Reyhan, başkalarına yardım etmeye devam ediyor #2

  ''BAŞKA DEDELER DE HAYATINI KAYBETMESİN DİYE SAHALARDAYIZ''

  Yüksel, yangınları söndürmek için herkesin canla başla çalıştığını ifade ederek, şunları söyledi:

  "Onların (yangın söndürme ekipleri) yaptığının yanında biz hiçbir şey yapmıyoruz diyebilirim. Manavgat Gençlik Merkezi gönüllüleri olarak şu an herkes sahada. Yangının bir an önce bitmesini bekliyoruz. İnsanlar çalışırken yemek yemeye vakit bile bulamıyorlar. Tek ihtiyaçları su, buz, ve ayran. En çok bunlar tüketiliyor. Çalışan itfaiye ekiplerine ve mahallede çalışanlara su ve kumanya yardımı yapıyoruz. Dedemi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Hep aklımda ama başka insanların da bizlere ihtiyacı var. Mahallemizde çıkan yangında dedemi kaybettiğim için başka dedeler de hayatını kaybetmesin diye sahadayız. Ben bütün gençleri bütün Türk halkını yardıma davet ediyorum."

  Dedesini yangında kaybeden Reyhan, başkalarına yardım etmeye devam ediyor #3

  ''İNSANIN EN BÜYÜK SERVETİ YAPTIĞI İYİLİKLER''

  Ellerinden daha fazla bir şey gelmemesinin üzüntüsünü yaşadıklarını vurgulayan Yüksel, insanın en büyük servetinin yaptığı iyilikler olduğunu kaydetti.

  Yüksel, yardım faaliyetleri sırasında görüştüğü kişilerle, özellikle yaşlılarla, uyarıları dikkate almaları ve yangın alanlarından uzak durmaları konusunda konuştuğunu dile getirdi.

  Dedesini yangında kaybeden Reyhan, başkalarına yardım etmeye devam ediyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir