Dolar
7.8693
-0.1193%
Euro
9.3136
0.4107%
Altın
1909.88
0.3146%
Borsa
1210.41
0.4181%
G. Altın
482.98
0.1391%
Bitcoin
94461.31
1.8479%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Denizli'de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı

  Aşçılık sevgisi ile ziraat mühendisliğini bırakarak kokoreççiliğe başlayan adam, 1991 model eski halk otobüsünü restorana çevirdi. Müşteriler, karınlarını otobüste doyuruyor.
  • DHA
  • 08.10.2020 - 10:05
  • Güncelleme : 08.10.2020 - 10:05
  Denizli'de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı

  Denizli'de ziraat mühendisliği yapan 49 yaşındaki Mehmet Ergin Ayvaz, aşçılığa duyduğu ilgi nedeniyle mesleğini bırakarak gıda sektörüne yöneldi.

  Uzun yıllar mühendislik yaptıktan sonra farklı bir meslek dalına geçiş yapan Ayvaz, Sarayköy ilçesinde trafikten çekilmiş eski bir halk otobüsünü satın alıp, ekmek teknesine dönüştürdü.

  OTOBÜSÜ RESTORANA ÇEVİRDİ

  Otobüsün dışını boyayan Ayvaz, içine de masa yerleştirdi. Ayvaz, dekoratif aksesuarlarla süslediği otobüsün içinde ve çadır kurduğu ön kısmında, kokoreç ve köfte satışı yapmaya başladı.

  Hurda otobüsü kokoreç dükkanına dönüştüren Ayvaz, içindeki sesi dinleyerek mühendisliği bırakıp bu işe yöneldiğini söyledi.

  Denizli'de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı ViDEO

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #1

  MÜŞTERİLERİ ÇOK BEĞENİYOR

  Farklı bir konsept tasarlayıp hurda halk otobüsünü ilgi çekici bir kokoreççi haline getirdiğini belirten Ayvaz, "10 yıl mühendislik yaptım. Bolulu olduğum için genlerimde aşçılık var. Yemek pişirmeyi çok seviyorum. Bu yüzden işimi bırakıp gıda sektörüne girdim. Kömürde kuzu kokoreç yapıp satmaya başladım. Yol kenarlarında yaygın olarak minibüslerde kokoreç satılıyor. Ben bunu biraz farklı bir hale getirmek istedim. Hurda bir halk otobüsünü kokoreççi dükkanı yaptım.

  Otobüsümüz 1991 model ve trafikten çekilmiş bir araç. Eskiden uzun yıllar İzmir'de hizmet vermiş. Biz düzenleyip güzel bir hale getirdik. İçinde 6 masası var. 24 kişi oturup yemek yiyebiliyor" dedi. Ayvaz, müşterilerinin iş yerini çok beğendiğini ifade ederek, "Buraya gelenler konseptimizi çok farklı buluyor. Müşterilerimiz iş yerimizi çok beğeniyor ve bol bol fotoğraf çekiyor. Bazen yol kenarında otobüsü görenler merak edip yanımıza dahi geliyor." diye konuştu.

  "TARZINI ÇOK BEĞENDİM"

  Müşterilerden Halil Güven, iş için gidip geldiği yolun kenarında otobüste kokoreç satıldığını görünce dikkatini çektiğini belirtip, "Farklı bir tasarım olduğu için bende ilgi uyandırdı. Tarzını çok beğendim. Kokoreç de güzeldi, memnun kaldık." diye konuştu.

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #2

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #3

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #4

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #5

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #6

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #7

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #8

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #9

  Denizli de eski halk otobüsünü seyyar kokoreç dükkanı yaptı #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir