Petrol
114.02
0.19%
Euro
17.3939
-0.91%
Dolar
16.6526
-0.18%
Altın
972.81
-0.34%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.057
-3.55%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Denizli'de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu

  Ünü Japonya’ya kadar yayılan fenomen horoz Bahtiyar, kuluçkaya yattıktan sonra 10 civciv çıkardı.
  • DHA
  • 26.02.2021 - 13:26
  • Güncelleme : 26.02.2021 - 14:06
  Denizli'de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu

  Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Üçler Mahallesi'nde yaşayan tekstil işçisi Okan Gökbudak'a ait 1 yaşındaki Denizli horozu, geçen aralık ayında yaklaşık yarım dakika öttü.

  Kümesinde öterken nefesi kesilen horoz, bayılıp düştü.

  O anları cep telefonuyla kaydeden Gökbudak, görüntüyü sosyal medyadan paylaştı. Görüntü, bir anda sosyal medyada büyük beğeni alırken, 'Bahtiyar', fenomen oldu.

  Uzun süre öttüğünde bayılan horoz için otomobille takas teklifi de geldi.

  10 YAVRUSU OLDU

  Horozun sahibi Gökbudak, tekliflerin hepsini geri çevirdi.

  Hem gülümseten hem de hayrete düşüren 'Bahtiyar', Uzak Doğu ülkelerinde de haber konusu oldu. Horozun öterken çekilen videosu, Çin ve Japonya'daki çeşitli televizyon kanallarında yayınladı.

  Ünü ülke sınırlarını aşan Denizli horozunun, yaklaşık 20 gün önce 10 yavrusu oldu. Gökbudak'ın kümesindeki Denizli tavuğu, kuluçkaya yattıktan sonra 10 civciv çıkardı.

  Denizli'de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu ViDEO

  “AYNI ODADA KALIYORUZ, İŞE BİRLİKTE GİDİYORUZ”

  Gökbudak, yavruyken bakımını üstlendiği horozun kendisi için çok değerli olduğunu belirtti.

  Horozunun çalınmasından korktuğunu belirten Gökbudak, "Bahtiyar ile bir yıldır birlikteyiz. Onun için özel kafes yaptırdım. Aynı odada kalıyoruz. Her sabah işe birlikte gidiyoruz. Çalıştığım iş yerinde de ona kümes yaptım. Tavuklarımla orada kalıyor. Kendisi baba oldu. Babalık sevinci yaşıyor. Beşi erkek 10 civcivi var. Yavrularının da onun gibi uzun ötüşlü olacağına ve öterken bayılacağına inanıyorum. Fenomen horozun fenomen oğlu olur. Horozlarımın tüm dünyada ünlü olmasını istiyorum." dedi.

  Denizli de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu #1

  "HOROZUM DENİZLİ'NİN KÜLTÜR ELÇİSİ OLDU"

  Gökbudak, horozunun fotoğraflarının ve isminin kullanılarak sosyal medyada sahte hesaplar açıldığına dikkati çekerek, "Vatandaşlar bu sahte sosyal medya hesaplarına dikkat etsin. Horozunun görselleri kullanılarak sosyal medyada yumurta ve civciv satışı yapılıyor. İnsanların bu konuda dolandırıcılara kanmasını ve mağdur olmasını istemiyorum." diye konuştu.

  Horozunun kentin tanıtımına da katkı sağladığını ifade eden Gökbudak, "Denizli horozları uzun ötmesiyle ünlüdür. Benim horozum öterken bayılıyor. Artık böylesine pek rastlanılmıyor. Horozumun öterken bayıldığı görüntüler, Japonya ve Çin'de yayınlandı. Denizli'nin tanıtımına da katkı sağladı. Horozum Denizli'nin kültür elçisi oldu." şeklinde konuştu.

  Denizli de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu #2

  Denizli de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu #3

  Denizli de öterken bayılan fenomen horozun 10 yavrusu oldu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir