Düzce'de ineğin boynuna dolanan zincir çıkarıldı

Düzce’nin Körpeşler Mahallesi’nde 1493'üncü Cadde üzerinde Melahat Şenyürek’e ait evin ahırında bulunan ineğin kaçmaması için zincir ile bağlandı.

Yaklaşık bir hafta boyunca inek, zincirlerinden kurtulmak için hareket edince yaralanmaya başladı.

İneğinin hırçınlaştığını gören Melahet Şenyürek, durumu komşusu Hakkı Demir’e bildirdi.

HAYVANIN YARALANDIĞINI GÖRDÜ

Ahıra giren Demir, hayvanın yaralandığını görüp zinciri çıkartmaya çalıştıysa da başarılı olamayınca durumu Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen hayvanın boynunda ki zinciri kırmak için çalışma yapan ekipler, saldırganlaşan ineğe çok yaklaşamayınca ahırdan dışarı çıkartıldı.

Burada bir ağaca bağlanan ineğin boynundaki zincir, demir keski ile kesilmesinin ardından boynundan çıkartıldı. İneğin ensesinde 2 santimetreye yakın kesik olması nedeni ile hayvan sahibine veterinere gidilmesi bilgisi verildi.

Düzce'de ineğin boynuna dolanan zincir çıkarıldı

ZİNCİR, ETİNE GÖMÜLDÜ

İneğin boynundaki zincirin uzun süredir orada olduğunu belirten komşu Hakkı Demir, “Zincir oturmuş boynuna ineğin sahibi teyzemizin de hiç haberi yok. Ben de ahırdan aldım dışarı çıkarttım. İtfaiye ekiplerini arayarak yardım bekledim. Ense kısmından oturmuş zincir. Hayvanın etine 2 santim kadar gömülmüş. Hemen görülüyor fark ediliyor zaten. Hep yemini verip çıkmışlar yanından. Karanlık olduğu için fark edememişler.” şeklinde konuştu.

Düzce'de ineğin boynuna dolanan zincir çıkarıldı

Düzce'de ineğin boynuna dolanan zincir çıkarıldı