Euro
15.3570
0.26%
Dolar
13.5482
0.14%
Altın
790.0620
0.08%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
572.798
-0.34%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Edirne'de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı

  Edirne Kahve ve Çikolata Festivali'nde kahve çekirdekleri ile çikolatadan yapılan elbise katılımcıların beğenisine sunuldu.
  • AA
  • 27.11.2021 - 17:35
  • Güncelleme : 27.11.2021 - 19:37
  Edirne'de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı

  Edirne Kahve ve Çikolata Festivali'nde kahve çekirdekleri ile çikolatadan yapılan elbise katılımcıların beğenisine sunuldu.

  5 KİLO ÇİKOLATA VE 3 KİLO KAHVEDEN HAZIRLANDI

  Pavli Atölyesi Kurucusu Gülşen Gürses'in 5 kilo bitter çikolata ve 3 kilo kahve çekirdeği kullanılarak hazırladığı elbise, Elif Durmaz tarafından giyilerek festival alanında katılımcılara tanıtıldı.

  Festivale katılan birçok kişi, Durmaz ile fotoğraf çektirdi. Gürses, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivalin konusuna uygun olarak kahve ve çikolata kullanarak bir elbise tasarlamaya karar verdiğini söyledi.

  Edirne de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı #1

  "ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR ÇOK BEĞENDİ"

  Hazırlık sürecinin zahmetli olduğunu belirten Gürses, "Dün gece yapıştırdım malzemeleri. Hepsi tek tek el emeğidir. Buraya yakışacağını ve ikonik bir görsel olacağını düşündüğüm için mankenimizle halkın içine getirdik. Festival alanında ilerlemekte zorlanıyoruz çünkü herkes fotoğraf çektirmek istiyor. Çocuklar özellikle çok beğendiler. İlgi çok güzel." dedi.

  Edirne'de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı VİDEO

  Edirne de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı #2

  "TACIM DA KAHVE ÇEKİRDEKLERİYLE HAZIRLANDI"

  Gürses, daha önce lavanta festivalinde de lavanta yaprakları kullanarak benzer bir elbise tasarladığını ifade etti. Durmaz da elbiseye gösterilen ilginin kendilerini muttu ettiğini anlatarak, "Kahve çekirdeklerinden bir büstiyer var. Üzerini tüllerle süsledik. Gerçek çikolatadan etek var. Tacım da kahve çekirdekleriyle hazırlandı." diye konuştu.

  Edirne de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı #3

  Edirne de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı #4

  Edirne de kahve ve çikolatadan yapılan elbise tanıtıldı #5


  Görüş Bildir